Německé zpravodajství využívá ‚výzkum‘ prováděný Antifa k potlačování populistů

Evropská Unie, POLITIKA

Spolkový úřad na ochranu ústavy (BfV) byl obviněn, že při vytvoření odůvodnění pro sledování populistické strany Alternativa pro Německo (AfD) spoléhá na informace od krajně levicového hnutí Antifa.

Tato německá domácí zpravodajská služba vyžila zdrojů a informací Antifa ve své analýze mládežnického křídla AfD, Junge Alternative (JA) nejméně šestkrát, hlásí Süddeutsche Zeitung.

Tato zpráva, která JA propojuje s její pravicovou rodičovskou organizací, využívá jako zdroje webové stránky „antifa-berlin.info“ spolu s několika dalším zdroji Antifa.

Ač mnoho z citací v této zprávě uvádí jako zdroj přímo videa nebo prohlášení pronesená na sociálních médiích, jedna o poslanci AfD Gottfriedovi Curio, měla celá jako zdroj kanál Antifa, podle nějž Curio údajně extrémisticky řekl: „Zrození džihádu je na postupu, zatímco požadavky na obnovu občanských práv jsou na ústupu.“

Jiná část zpráva tvrdící, že dva členové z krajně pravicového „Občanského hnutí za Německo“, které bylo v listopadu 2017 rozpuštěno, jsou aktivní v berlínské pobočce AfD, kdy se to opět zdůvodňuje citací zdroje od Antifa.

Tento výzkum předložený BfV je vedl k tomu, aby uvažovali o využití agentů k infiltraci JA a stejně o možnosti odposlechů jejich komunikace.

Tato zpráva není prvním případem, kdy byl německý establishment spojování s Antifa. Ve městě Halle byli místní levicoví politici obvinění, že dali 150 000 euro peněz daňových poplatník k Antifa přidruženému spolku „Kubultruburebel e.V“, která vede squattery okupovanou budovu (jako byla u nás Klinika), kdy se těchto peněz použilo k renovaci elektrických rozvodů této stavby.

„Sběr zpravodajských poznatků“ o „krajní pravici“ často právě provádí Antifa a další skupiny spojované s krajně levicovým extremismem všude v EU. Zpráva švédského vojenského zpravodajství uváděla jako zpravodajské zdroje Expo Foundation spolu s britskou „hate-free“ organizací HOPE not Hate, které dostávají peníze od levicového liberálního miliardáře George Sorose.

Jsou však takoví, kteří zpochybňují, že by Antifa byla spolehlivým zdrojem informací o svých politických oponentech, zvláště po sériích útoků z posledních týdnů, včetně bombového na kancelář AfD v Döbelnu nebo brutálního přepadení poslance AfD Franka Magniotze v Bremen.

Po útoku na Magniotze na to hrdá Antifa vystavila údajné přiznání na webu „Indymedia“, který byl zatím s Antifa vždy propojen.

Getty Images

24 Jan 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/01/24/german-intelligence-used-antifa-research-to-build-case-against-populists/

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments