Německé školky, které zakázaly vepřové, aby potěšily muslimy, jsou pod policejní ochranou

MULTIKULTURALISMUS

Plány přestat ve dvou školkách v německém Lipsku dětem servírovat vepřové nebo želatinu, která je obsažena v takových produktech jako gumoví medvídci, vyvolal na sítích vlnu kritiky a po celé zemi jsou z toho novinové titulky.

První o návrhu těchto školek referovaly noviny Bild, kdy uvádí, že rozhodnutí zavést tyto změny vzniklo z ohledu ke dvěma muslimským dětem.

„Respektujíc náš pokrokově se měnící svět, budeme od 15. července objednávat a servírovat jen od vepřového oproštěná jídla a zákusky,“ píše se podle Bildu v dopise zaslaném rodičům.

Reakce na tyto plány se tak vyostřily, že policie v Lipsku se rozhodla, u obou těchto školek zaparkovat hlídkové vozy, aby je ochránila před „možným ohrožením.“

Ředitel obou těchto školek Wolfgang Schäfer smutně řekl, že po vzniklém pobouření, zatím tyto plány pozdrželi.

„Jsme celou tou věcí zdrceni,“ řekl tiskové agentuře DPA.

Zpráva Bildu se na sociálních médiích rozšířila jako stepní požár, kdy skoro celý den je Twitter zavaleny četnými trendy příspěvky s #Schweinefleisch (vepřové).

Saská pobočka Křesťanských demokratů Angely Merkel tyto plány popsala jako „prohibici vepřoviny“ a prohlásila je za nepřijatelné.

Beatrix von Storch zastupující v německém parlamentu Alternativu pro Německo, aby dodala šťávu zprávám, že ty školky ono rozhodnutí přijaly z úcty ke všem dvěma muslimským dětem, to popsala jako „kulturní podmanění.“

Sawsan Chebli, německá politička z Berlína za centro-levicovou Sociální demokracii, která je palestinského původu, řekla, že to opatření může být třebas s dobrým úmyslem, ale k inkluzi muslimů je to stejně málo.

„Pokud by školky, školy a ostatní takové instituce radši podávaly vegetariánské jídlo místo masa – pro mě to bude v pohodě. Jsem jen proti tomu, kdykoliv se říká: je to z úcty k muslimům,“ napsala na Twitter.

Počínaje schnitzelem přes párky až k želatinu obsahujícím gumovým medvídkům, spousta klasických německých pokrmů je zčásti z vepřového.

V mnoha školkách a školách se dětem, které nejí určitá jídla, ať už z náboženských důvodů, kvůli alergiím nebo jiným dietním omezením, nabízí alternativní výběry.

Co se ale týče rodičů dětí z těchto školek, tak se našlo několik takových, co s rozhodnutím skoncovat s vepřovým souhlasí.

Jedna pokroková matka řekla DPA, že ta debata je „absurdní“ a že její 4-letá dcera, stejně nijak nepozná, jestli jí vepřové nebo něco jiného.

By Emma R. 25 July 2019

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2019/07/german-daycare-centers-under-police-protection-after-they-ban-pork-to-please-muslim-children/

Sdílejte přátelům

Komentujte

  Subscribe  
Upozornit na