Německé průzkumy ukazují, že na východě země vítězí AfD

Evropská Unie, POLITIKA

Podle průzkumu, který byl zveřejněn v neděli, se národovecko populistická Alternativa pro Německo (AfD) na východě Německa těší větší podpoře veřejnosti než tzv. ‚konzervativci‘ kancléřky Angely Merkel.

Tento nový průzkum pro dosud v Německu dominující centristické strany věští problémy, jelikož se rychle blíží zemské volby.

Uvedený průzkum prováděný Emnid pro největší německé noviny Bild dam Sonntag odhalil, že mezi respondenty na východě má největší podporu AfD, kde je podpora 23 procentní. Na druhém místě jsou Křesťanští demokraté (CDU) Merkelové s 22 procenty, za nimiž je jako třetí krajně levicová Die Linke s 14 procenty, zatímco centro-levicoví Sociální demokraté (SPD) jsou pátí s 11 procenty.

Tyto výsledky průzkumu přichází necelý měsíc před německými regionálními volbami, které 1. září proběhnou v Braniborsku a Sasku, kdy v obou zemích dosud dominovaly CDU a SPD. Obě tyto strany krvácí odlivem voličů k AfD, Die Linke a k Zeleným, jak se ukázalo i v nedávných celonárodních volbách.

Porážka v nadcházejících regionálních volbách by mohla vládnoucí koalici přimět, aby znovu promyslela svou strategii i na celonárodní úrovni.

Koalice Merkelové CDU/CSU se pořád na celonárodní úrovni těší nejvyšší, tj. 26 procentní podpoře, ukázal tento průzkum. Na druhém místě jsou Zelení s 23 procenty následovaní AfD s 14 procenty. SPD má teď jen 13 procent voličů.

Tips? @Alyonsvi

By Arthur Lyons 5 August 2019

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2019/08/germany-polls-show-afd-as-the-top-party-in-the-east/

Sdílejte přátelům

Komentujte

  Subscribe  
Upozornit na