Německá zpravodajská služba bude pro Merkelovou špehovat populistickou opozici

Evropská Unie, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA

Německá spolková domácí zpravodajská služba údajně prohlásila stranu Alternativa pro Německo (AfD) za podezřelou extremistickou skupinu, což této agentuře umožní aktivně tuto vládní opozici špehovat.

K odhalení došlo ve středu přes údajný zdroj v německém Spolkovém úřadu pro ochranu ústavy (BfV), který mluvil s německými médii, a nikoliv z oficiálního prohlášení této agentury.

Zdroje tvrdí, že BfV prohlásila AfD, tj. oficiální opozici v německém spolkovém parlamentu, za „podezřelý případ“ krajně pravicového extremismu a za hrozbu pro demokratický řád v zemi, čímž této agentuře umožnila jak nasadit skryté agenty známé jako „V-Muži“ a celou stranu a její členy odposlouchávat, hlásí Die Welt.

Tato masové migraci odporující populistická strana záležitost pohání k soudu a už probíhá soudní řízení, k čemuž se vyjádřila už i BfV prohlášením k německým médiím: „Vzhledem probíhajícímu řízení a k naší úctě k soudu, nebude BfV tuto záležitost veřejně komentovat.“

Vůdkyně poslanecké skupiny AfD ve spolkovém parlamentu Alice Weidel tuto zprávu komentovala slovy: „Úřad na ochranu ústavy je v otázce AfD čistě politický.“

„Za pozornost stojí zvláště to, že je to právě letos, kdy zrovna přichází zemské a spolkové volby,“ řekla Weidel s dodatkem: „Jsem přesvědčena, že taková klasifikace AfD před Spolkovým ústavním soudem neobstojí.“

Další vůdci této strany Tino Chrupalla a Jörg Meuthen řekli, že AfD podá žalobu. Také řekli, že BfV jim neposkytla žádné oficiální potvrzení.

BfV dříve slibovala, že tuto stranu nebude špehovat nebo o statutu této strany činit jakákoliv oficiální prohlášení, přičemž soudní řízení u Správního soudu v Kolíně stále pokračuje.

Zástupce hlavy AfD Markus Frohnmaier zašel ještě dále než jeho straničtí kolegové s požadavkem, aby ukáží-li se zprávy od těchto zdrojů jako pravdivé, šéf BfV Thomas Haldenwang okamžitě odstoupil.

„Úřad pro ochranu ústavy soudu slíbil, že do rozhodnutí v probíhajícím řízení bude mlčet. Teď ale BfV nechala do médií uniknout, že AfD je podezřelá,“ řekl Frohnmaier.

„Necelé dva týdny před zemskými volbami jsou to ty nešpinavější a téměř kriminální metody ovlivňování voleb. Pan Haldenwang musí okamžitě rezignovat,“ dodal.

Toto není poprvé, že německý stát činí zjevné pokusy o intervence vůči této populistické straně před volbami. Např. roku 2019 zakázala německá volební komise dvěma třetinám kandidátů této strany účast v saských místních volbách, údajně prý kvůli technickým nesrovnalostem.

Omer Messinger/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

4 Mar 2021

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2021/03/04/german-intelligence-agency-allegedly-spy-populist-opposition-merkel/

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments