Německá taxi neziskovka pro migranty přikupuje novou další a větší loď

Migrace, MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY

Německá neziskovka pro přívoz migrantů Mořské oko kupuje nové plavidlo, větší než jejich současná loď, a plánuje s ním roku 2021 začít misi.

Tato loď, která je čtvrtým touto neziskovkou nakoupeným plavidlem, se má jmenovat Mořské oko 4 a bude daleko větší než současná, jimi provozovaná loď Alan Kurdi.

Podle zpráv z Deutsche Welle byla tato loď financována převážně skupinou United4Rescue, tj. spolkem sídlícím v Hannoveru, který se označuje za „širokou alianci na podporu záchrany civilistů na moři.“

„Spojujeme všechny sociální organizace a skupiny, které nechtějí nečinně přihlížet tisícům úmrtí ve Středomoří,“ prohlašuje tato skupina na svém webu.

United4Rescue sděluje, že nová loď je 60 metrů dlouhá a 11 metrů široká, ale neuvádí, kolik migrantů je schopna při vyplutí pobrat, jen prostě konstatují: „Zadní paluba poskytuje dost místa pro bezpečné ubytování zachráněných, kteří na palubě často tráví řadu dnů i týdnů.“

Podle samotného Mořského oka bude loď vybavena, aby si poradila s migranty, kteří budou případně infikováni wuhanským koronavirem.

Letos italská lékařka Caterina Ciufegni, tou dobou pracující pro Mořské oko, zlehčovala obavy z koronaviru tvrzením: „Máme-li co dělat s lidmi, kteří prchají před mučením, je koronavirus až na druhém místě. Myslím, že všichni to riziko přijímáme.“

Nové plavidlo přichází spolu se vzepětím vyloďování migrantů ve Středomoří, zvláště v Itálii, kde ostrov Lampedusa zažil příval stovek migrantů během několika dnů.

Ač italské úřady provedly s epidemií wuhanského koronaviru určité pokusy bránit se taxi neziskovkám pro migranty, tak některé jako španělská neziskovka Otevřená náruč dále operují u libyjských břehů. V sobotu Otevřená náruč italským úřadům na Sicílii přivezla 255 migrantů.

STRINGER/ANSA/AFP via Getty Images

CHRIS TOMLINSON

18 Nov 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/11/18/german-migrant-taxi-ngo-adds-new-larger-ship-to-be-launched-in-2021/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Já veterán
1 rok před

Kdy se už konečně najde někdo, kdo to těm lumpum zatrhne!! To je tu málo řezačů hlav??