Německá radikální levice vyzývá k využití epidemie k povstání

Evropská Unie, POLITIKA

Německá levicová skupina vyzývá k využití situace, kdy mají úřady potíže s řešením dopadů epidemie koronaviru (COVID-19), k povstání.

Webová stránka Indymedia, kterou německá vláda klasifikuje jako skupinu extrémní levice, publikovala výzvu k povstání, kdy by se mělo loupit a útočit na elektrické sítě a zkoušet vyvolat rozvrat německé produktivity, když budou bezpečnostní složky přetížené činnostmi v důsledku epidemie, uvádí zpráva Der Tagesspiegel.

„Pokoušíme se přispět svým vlastním revolucionářským příspěvkem k tomu, aby propuklo běsnění, vztek, protesty, loupení a bouře,“ uvádí pisatel používající jméno „Anticalypse“  v manifestu vystaveném v úterý.

Indymedia je považována za jeden z hlavních portálů násilné extremistické Levice v Německu. V roce 2018 zakázalo ministerstvo vnitra další stránku, která bylo součástí kolektivu Indymedia, za protiústavnost, ač se prosazování takových zákazů už vzdali s tím, že ten zákaz byl ve snaze zastavit tuto skupinu neúčinný.

Německá Levice ovšem už předvedla, že co se týče takovýchto hrozeb, tak že nezůstává jen u řečí. V září levicoví extremisté zaútočili na elektrické kabely sloužící veřejné dopravě, čímž v té době vynutili odstávku regionální železniční dopravy S-Bahn. Takové skupiny se rovněž účastnily bouří v době summitu G-20 v červenci 2017 v Hamburku. Německé úřady proto berou hrozby takových radikálů velice vážně.

Bezpečnostní složky se obávají, že extremisté počkají, až bude veřejný pořádek oslaben, aby toho využili k útoku.

Panuje přesvědčení, že ta výzva k násilí během epidemie se poprvé objevila v pamfletu vydaném italskými levicovými extremisty. Pak se to do Indymedia dostalo přes řecké levičáky, uvádí Der Tagesspiegel.

Němečtí levicoví extremisté občas vyjadřují svoji podporu i pro násilnosti džihádistů, jak už Voice of Europe referoval.

By Michael Lord 20 March 2020

Zdroj:  https://voiceofeurope.com/2020/03/germany-radical-leftists-calling-for-insurrection-amidst-epidemic/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
RUDA
2 měsíců před

Je to levičácká verbež,podporovaná hnojem Sorosem.Podobná pakáž je i u nás ve velkém množství.Piráti,teplouši,buzny,TOP 09,ODS,Starostové a další.Dělají vše pro rozvrácení republiky.Je s podivem ,že je za tu ČINNOST nepochytá a nepotrestá.Nepotřebujeme přece ani senát velkopříživníků.Ven s nimi a bez zlatých padáků