Německá média obviňují populisty, že na 200. demonstraci PEGIDY vyzývali k puči

Evropská Unie, POLITIKA

Německé anti-islamizační hnutí PEGIDA v pondělí oslavovalo svou 200. demonstraci, přičemž německá média obviňovala buřiče z Alternativy pro Německo (AfD) Björna Hockeho, že na této akci vyzýval k puči.

Tato demonstrace proběhla v pondělí v Drážďanech (u české hranice) a vystoupil na ní kontroverzí zemský vůdce AfD z Durynska, kterého pozvali, aby promluvil k odhadovaným 2 500 proti-demonstrantům, kteří přišli proti Pegidě protestovat na podporu německé kancléřky Angely Merkel z Křesťanskodemokratické unie (CDU), hlásí Deutsche Welle.

Björn Höcke. (Photo: Matthias Rietschel/Getty Images)

Podle novin Berliner Zeitung však pan Höcke během svého projevu údajně vyzýval „k puči“, kdy ho tyto noviny citovali, jak říká: „Vláda těch opotřebovaných stran a elit se musí nahradit a my je nahradíme. Země je převrácená vzhůru nohami. Musíme ji zase na nohy postavit, musíme ji znovu otočit dnem dolů. Vybojujeme tento boj společně a společně i zvítězíme.“

Höcke se uchýlil k zesměšňování proti-protestujících, když je označil za „oběti německé vzdělávací katastrofy.“

Tuto údajnou výzvu k puči zpochybnil německý konzervativní list Junge Freiheit, který tvrdil, že ty v Berlíně sídlící noviny celou tu citaci vyfabrikovaly spolu i s tvrzením, že Höcke proti-protestující označil za „duševně nemocné“.

Pan Höcke v poslední době dělal v Německu titulky, když on a durynská organizace AfD pomohli svrhnout ministerského předsedu ze Strany levice Bodo Ramelowa, když spojil síly s CDU a zvolil do této funkce Svobodného demokrata Thomase Kemmericha.

Kemmerich po ohromném pobouření u ostatních politických stran mainstreamu a krajní levice oznámil svou rezignaci na ministerského předsedu země jen o 24 hodin později.

Jak v důsledku rostoucí islamizace Německa, tak migrační krize v roce 2015 se mohlo hnutí PEGIDA na této akci večer v pondělí tohoto týdne pochlubit asi 10 000 účastníků.

Přestože je to mírumilovné protestní hnutí, tak jeho vůdce a zakladatel Lutz Bachmann, který v pondělí také promluvil, byl nucen v druhé polovině roku 2016 z Německa uprchnout, neboť se on sám a jeho rodina se stali cíli útoků, takže se přestěhoval na španělské Kanárské ostrovy. V roce 2018 dostal Bachman zákaz vstupu do Velké Británie.

Bachmanna rovněž v květnu 2016 pohnali před soud a shledali ho vinným z přečinů nenávistné mluvy a přinutili ho zaplatit pokutu 9 600 euro.

Matthias Rietschel/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

19 Feb 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/02/19/german-media-accuses-populist-calling-coup-pegida-rally/

Sdílejte přátelům

1
Komentujte

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Miroslav

Dohled by se měl nasadit na šílenou a idiotskou Merkelovou !!!