Německá levice prohlašuje genealogický výzkum za čirý rasismus

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

„Zkoumání rodinného stromu je čirým rasismem a je skandální,“ tvrdí němečtí politici rozčilení policejním šetřením podezřelých z bouří ve Stuttgartu.

Taková prohlášení přichází jako součást vlny odporu k policejnímu vyšetřování bouří, při nichž bylo zraněno 19 policistů, zničena řada státních vozidel a poničeno přes 30 obchodů.

Mezi levicovými politickými silami vypukla zuřivost, když policie oznámila, že se podívá na rodinný původ podezřelých a na to, zda se jejich rodiče narodili v Německu.

„Zkoumání rodinného stromu je čirý rasismus a je to skandální, je třeba to okamžitě zastavit,“ řekl v neděli v rozhovoru s RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND) parlamentní šéf Levicové strany Dietmar Bartsch.

Tento předseda levicové strany rovněž požadoval, aby ministr vnitra Horst Seehofer schválil vyšetřování podezření, že německé policie se dopouští rasového profilování.

I u ostatních politiků se odráželo to, co u předsedy Levicové strany, kdy figury ze Sociální demokracie (SPD), od Zelených a liberální Svobodné demokratické strany promlouvaly proti tomu tzv. „genealogickému výzkumu.“

Německý veřejný vysílač Deutsche Welle uvedl, že levicová část veřejnosti se uchýlila na sociální média, aby zlořečila „výzkumu rodinných stromů.“ DW referoval, že „mnoho uživatelů sociálních médií hledalo paralely s nacistickým režimem, který během Holocaustu využíval pátrání po předcích k vyhledání lidí s židovskou pokrevní linií.“

Poslanec za FDM Johannes Vogel na Twitteru prohlásil: „Jistě transparentnost ohledně státní příslušnosti, ale žádní Němci první třídy a druhé třídy neexistují. A to nemá nic společného s řešením zločinů. Tento jed je třeba z lidských myslí vymýtit!“

Mluvčí policie vysvětlil, že zkoumání rodinného původu podezřelých bylo kvůli určení obživy a rodinných okolností pachatelů bouří, uvádí zpráva z Tagesschau. Tato tisková kancelář uvedla, že úřady popírají výraz „výzkum rodinného strom,“ který používalo zasedání rady k tomuto tématu.

Spolková vláda dále odmítla, že by tohoto výrazu použila, kdy mluvčí vlády Steffen Seibert prohlásil: „To je historicky kompromitované a nepatřičné slovo.“

Zdůraznil však, že ve Stuttgartu došlo k „závažným zločinům,“ které je třeba po těchto bouřích vyřešit, kdy docházelo k masovému loupení, a policie prohlásila, že polovina ze stovek zatčených měla německé občanství, zatímco druhá polovina měla cizí státní příslušnost.

Policie v prohlášení uvedla, že není jasné, zda ten počet podezřelých s německým občanstvím neměl imigrační původ s vysvětlením: „Z tohoto důvodu se u jednotlivých případů zkoumáním registrů v úřadu určuje státní příslušnost rodičů a jen rodičů podezřelých, aby se objasnilo, mají-li migrační původ.“

Tvrdil, že takové údaje jsou potřebné pro vedení trestních vyšetřování a navíc by to pomohlo k poznání, jaký druh mládežnických programů by tato země měla poskytnout jako prevenci opakování takových bouří v budoucnu.

„Abychom mohli zaručit úspěšnou preventivní dlouhodobě úspěšné práce, jsou třeba na míru střižené koncepty, které vezmou v úvahu osobní životní podmínky stejně jako potenciální migrační původ,“ dodává prohlášení.

Populistická Alternativa pro Německo (AfD) tyto bouře z minulého měsíce spojuje s masovou imigrací do země, kdy tvrdí, že „není žádná náhoda,“ že násilí ve Stuttgartu „postihlo město s 44 procentní populací migrantů.“

„Bez posuvu v politickém paradigmatu se budou takové scény ve Stuttgartu a v jiných německých městech opakovat. To, co potřebujeme, je konzistentně kontrolovaná imigrace a více policejních a soudních razií proti takovým zločinům. Avšak těm starým stranám zjevně chybí síla i vůle to dělat,“ uvedla tato strana.

Carsten Koall/Getty Images

VIRGINIA HALE

14 Jul 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/07/14/geneaology-pure-racism-german-left/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments