Nejméně v 25 francouzských městech vypukly bouře, neboť ‚mládež‘ útočí na policii

MULTIKULTURALISMUS, Terorismus

V nejméně 25 městech a okresech Francie vypukly v pondělí v noci bouře, během nichž se útočí i na policii a pokouší se vypálit policejní stanici ve Štrasburku.

Některé z těchto incidentů byly podle domněnek zažehnuty motocyklovou nehodou v sobotu v noci na pařížském předměstí Villeneuve-la-Garenne, jehož se účastnila i místní policie.

30letý motocyklista se vážně zranil, když neoznačené policejní auto otevřelo na červeném světlu dveře, do nichž ten motocyklista narazil a pak naboural do vedlejšího sloupu. Do nemocnice ho odvezli se zpřeráženýma nohama a frakturou stehna.

Bouře podle vysílače France Bleu začaly v neděli v noci ve Villeneuve-la-Garenne a pokračovaly do pondělní noci vrháním zápalných lahví na policii.

I v několika dalších pařížských předměstích proběhly násilnosti a bouře včetně notoricky neblaze proslulé no-go zóny Seine-Saint-Denis, kdy jak v Aulnay-sous-Bois, tak v Saint-Denis zapalovali popelnice.

V několika oblastech byly rovněž hlášeny útoky na policii, konkrétně v Asniéres, Nanterre, Meudon, Clamart a Gennevilliers.

V okrese Yvelines, který v posledních dvou týdnech zažíval skoro každodenní útoky na policii, hlásili policisté útoky ve městě Noé, kde na ně skupina asi 20 lidí vrhala projektily a zápalné lahve.

Ani ne o hodinu později v obci La  Verriere byla skupinou asi pěti lidí napadena další policejní hlídka. Kameny na policisty pak vrhali i v Mante-la-Jolie a o chvíli později napadli zápalnými lahvemi autobus v Sartrouville.

Konečný incident té noci v Yvelines proběhl asi v 2:50 h ráno v Les Mureaux, kde policisty napadlo asi tucet lidí.

Ve Štrasburku gang místních zkusil vypálit budovu, kde sídlí místní policejní stanice v okresu Meinau vrháním Molotovových koktejlů na tuto budovu. Policie později potvrdila, že policejní stanice neutrpěla žádné vážné škody.

Julien Le Cam z Aliance policejních odborů komentoval násilnosti té noci tvrzením: „Ta noc byla pro naše kolegy opravdu těžká. Obtížnější než v posledních týdnech. Dochází k nárůstu takových útoků a to v terénu způsobuje spoustu obav.“

Le Cam se uchýlil k tvrzení, že k napětí v určitých no-go zónách vedla řada faktorů včetně dopadů tvrdé národní karantény, jaké má na ilegální obchody s drogami, přičemž tyto obavy už předtím vyslovila řada dalších činitelů orgánů zákona.

„Školy jsou zavřené. Vrací se hezké počasí a my dobře víme, že s tím přichází návrat motocyklových závodů. Navíc mnoho lidí, kteří byli ve vězení, bylo v posledních dnech propuštěno. To vše vede k explozivnímu koktejlu posilovanému určitými každodenními nepříjemnostmi,“ řekl.

GEOFFROY VAN DER HASSELT/AFP via Getty Images

CHRIS TOMLINSON

21 Apr 2020

Zdroj: https://twitter.com/BreitbartLondon/status/1251807646644088834

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments