Naše měna je pevná, dluh snižujeme … kupředu, levá!

Nezařazené

Tak konečně dobré zprávy! Můžeme si zaletět speciálem PPF na levnější pirožky do Moskvy, presidentissimus Zeman nastartoval za pomoci svých sponzorů raketové splácení státního dluhu a ministr financí vynalezl způsob, kterým při zaseknutí stomiliardové sekery sníží dluh o dvacet miliard.Konečně přichází dlouho očekávaná doba prosperity a blahobytu.Třikrát hurá, sláva, čest jejich usilovné práci!

Stránky novin i zprávy televizí se zaplnily dojemnými obrázky chrabrého Miloše I. Spořivého, který Andreji Babišovi předal čtyři milióny, by spolu mohli manifestačně rozstříhat státní dluhopis v této impozantní částce. Je jen malou skvrnkou na kráse tohoto aktu, že za dobu jeho trvání se celkový veřejný dluh ČR zvýšil o miliónů pět a tedy snaha našich vedoucích politických představitelů přišla vniveč.

Nemáme tedy asi jinou možnost než spoléhat na komplexní genialitu vedoucího brigády socialistické práce Agrofertu, ministra a finačního mága, který dokáže proměnit dluh v zisk, eurosocialistické dotace v „kapitalistické podnikání“ či dozor na erárními trafikami na férovou hospodářskou soutěž volného trhu, aby nám vysvětlil, proč je dobré nechat se okrádat daňovou džunglí o tři čtvrtiny našich příjmů i proč je dobré byrokratickou šikanou likvidovat živnosti a malé firmy by tak stvořil fungující, „pravicově“ sociální stát, který má tak fantastickou pověst na finančním trhu, že si může půjčovat a zadlužovat se do bezvědomí až ke konečným šťastným zítřkům, všeobecnému blahobytu a nekonečné prosperitě.

 Obyčejného člověka a koblihového voliče by v této souvislosti přeci jen mohlo v kontextu s událostmi kolem rublu v Rusku trknout, že to všechno asi nebude tak úplná pohoda jak to soudruh president a soudruh minister při stříhání dluhopisu podávali, neboť tam lidem zůstávají v rukou místo peněz stále bezcennější papírky, ale což. Naše měna je přeci pevná, to už říkal Tonda Zápotonda a lidi mu museli věřit, tak proč nevěřit dnes, že jsme hen tý oný finační premianti s nejlepším ratingem.

Tak vzhůru do dalších sociálně ekonomických experimentů třetích cest, rotačky nastartovat, dluhy dluhem „snižovat“, kupředu, levá! Dokud je čas, dokud nám lidé věří. Dokud lidé věří v ty papírové obrázky s čísly, co se v Rusku pomalu mění v papíry toaletní. Dokud nepřijde čas na Zápotondovu fintu s měnovou reformou.

 

Psáno pro a více na: pravyprostor.cz (diskuse bez registrace)

 Související články:

Jak se zaplatí veřejné dluhy?

Stát zloděj? Ne. Horší!

Současná společenská a hospodářská krize je krizí politického komunismu

 

 

Karel Kříž vyšlo na:

Naše měna je pevná, dluh snižujeme … kupředu, levá!

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments