NASA do vesmíru na ISS střílí nejdražší záchod světa

TECHNOLOGIE

NASA zkonstruovala titanový záchod za 23 milionů $, jenž bude lépe vyhovovat ženám astronautkám, který se vysílá k Mezinárodní kosmické stanici (ISS), hlásí AP News.

NASA a Northrop Grumman v pátek v noci (2. Října) odpálí na své raketě Antares misi Cygnus NG-14. Raketa nesoucí náklad k ISS přiveze skoro 8 000 liber zásob a techniky včetně „kosmického záchodu.“ Původně se start čekal ve čtvrtek z Wallops Island Virginia. Ale v závěrečném odpočtu došlo ke zdržení.

Tato toaleta za 23 milionů $ váží 100 liber, měří 28 palců na výšku a má poloviční rozměry oproti Rusy postaveným toaletám používaným na ISS.

Zde je bližší pohled na nejdražší toaletu světa a teď bezpochyby už i vesmíru:

Jelikož nová toaleta je asi o 65% menší než ty zhotovené Rusy, bude to premiérová toalet pro astronauty, co dostanou čísla 1, 2, 3, až proběhne budoucí mise na měsíc.

Momentálně se na ISS používají Rusy zhotovené toalety.

Projektová manažerka z John Space Center Melissa McKinley, kterou citoval Guardian, řekla, že ty starší toalety vyhovovaly více mužům. Ty nové budou lepší pro ženy – a jak jsme nedávno uvedli, NASA se chystá na měsíc v roce 2024 vyslat první ženu.

„Úklid smetí je velký problém. Nechceme, aby cokoliv mizelo nebo unikalo,“ řekla McKinley s dodatkem, musíme si říci, že v beztíži se všechno vznáší.

Dnešní noční start je plánován na 21:16 EDT (01:16 GMT). Čtenáři o Washingtonu D.C. až po Baltimoru ve Filadelfii i v New York City by mohli start nejdražšího záchodu světa od NASA vidět.

Tady máme živý přenos pro dnešní start:

Čtenáři si mohou vzpomenout, že na ISS pořád pátrají po malé netěsnosti vzduchu. Myslí si, že netěsnost by mohla pocházet z ruského modulu ISS zvaného Zvězda.

by Tyler Durden

Fri, 10/02/2020 – 20:40

Zdroj: https://www.zerohedge.com/technology/watch-live-nasa-launch-worlds-most-expensive-toilet-iss-use

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments