Náš blok by byl bez migrantů ochuzen, káže eurokomisařka (VIDEO)

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Ylva Johansson, bývalá švédská politička a nyní eurokomisařka domácích záležitostí, během nedávného interview řekla, že Evropská unie by bez migrantů byla ochuzena.

V interview s levicovým think-tankem Přátelé Evropy komisařka tvrdila, že nelze opomenout a neříci, že na migraci do Evropy je nutno pohlížet jedině v pozitivním světle. Jedinými lidmi, kteří popisují imigraci jako problém, jsou podle Johansson „pravicoví extremisté“.

„Vždy existují pravicoví extremisté a rasisté a xenofobické síly, které chtějí migranty popisovat jako něco abnormálního, kteří o migrantech chtějí mluvit jako o „nich“, řekla.

„To ale není pravda. Migrace je normálem, migranti jsou zde a byli zde po generace. Máme tedy mnoho migrantů a mnoho lidí migrantského původu a ti jsou naší součástí, součástí nás.“

Johansson dále říkala: „V EU, když máme normální rok, tak máme od jednoho do jednoho a půl milionu migrantů. Bez nich bychom byli daleko, daleko chudší unií. A těch neoficiální cestou postupujících imigrantů bude méně, méně než 200 000. Takže si myslím, že je důležité poukázat, že imigrace je normál a že ji můžeme zvládat. A že lidé imigračního původu jsou teď naší součástí.“

Johansson rovněž uvedla, že Evropská unie už pracuje na novém návrhu migračního paktu, který předloží počátkem léta. Tento návrh nejspíš stanoví nový právní rámec, který umožní těm, kdo by jinak byli ilegálními migranty, aby do bloku vstupovali legálně a nemuseli se nechat pašovat podloudnými dovozci lidí.

„Migraci potřebujeme a potřebujeme zařídit, aby migrace probíhala řádným způsobem,“ říká komisařka.

By Arthur Lyons 20 May 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/05/eu-commissioner-bloc-would-be-poorer-without-migrants-video/

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments