Národně konzervativní strana Bratři Itálie letí v průzkumech nahoru

Evropská Unie, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA

Národně konzervativní strana Bratři Itálie (FdI), která je v opozici k vládě italského ministerského předsedy Maria Draghiho, letí v průzkumech nahoru.

Tato partaj, která je jediným členem centro-pravicové koalice stran, která se nezapojila do účasti v současné „technické vládě,“ je už necelé procento za levicovými Demokraty (PD), která se drží jako druhá největší strana v zemi.

Podle zpráv novin Il Giornale klade průzkum Agi/Youtrend tuto stranu vedenou buřičkou Giorgiou Meloni na 17,9 procent za PD, která si urvala 18,8 procenta. Přičemž na vrcholu se dále v průzkumech drží s 22,2 procenty Liga populistického senátora Mattea Salviniho.

Výsledky přichází po měsících průzkumů ukazujících jak se FdI vyšplhala na pozici třetí největší strany v zemi, když Hnutí pěti hvězd (M5S) teď vázne na 16,9 procentech.

Centro-pravicová koalice Ligy, FdI a Forza Italia bývalého ministerského předsedy Silvia Berlusconiho si drží téměř polovinu hlasů, 49 procent.

Tento vzestup v průzkumech přichází pro Meloni a její stranu jen dva roky poté, co FdI roku 2019 získala při volbách do Evropského parlamentu jen 6,46 procenta, přičemž v posledních celonárodních volbách roku 2018 získala jen 4,35 procenta.

Nové výsledky průzkumů přichází jen měsíc poté, co paní Meloni byla zjištěna jako nejpopulárnější vůdkyně strany v Itálii s 35 procenty hlasů, čímž předběhla i populistického vůdce Ligy Mattea Salviniho na druhém místě s 30 procenty.

Meloni, která v současnosti vede v Evropském parlamentu seskupení Evropských konzervativců a reformistů (ECR), tento měsíc odsuzovala násilné levičácké útoky na španělskou populistickou stranu VOX i levičácké násilí obecně.

„Levice je po celém světě dramaticky ta samá. Máte právo mluvit jen, když myslíte, mluvíte a podporujete to, co oni chtějí,“ řekla Meloni.

„Levice je bílou gardou systému a je si dobře vědoma našeho odhodlání a tu bitvu, kterou vedeme, považuje za největší nebezpečí jejich projektu. Ti, kdo hájí identitu, tradice, rodinu a vlast jsou nepřátelé, které je třeba zmasakrovat za každou cenu,“ řekla.

V Itálii je Meloni zaníceným kritikem Draghiho vlády. Nedávno vyzývala k rezignaci italského ministra zdravotnictví Roberta Speranzu a tlačila na hlasování o nedůvěře vůči němu, kdy ho označovala za „nekompetentního a neadekvátně postupujícího“ při zvládání pandemie wuhanského viru.

TIZIANA FABI/AFP via Getty Images

CHRIS TOMLINSON

24 Apr 2021

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2021/04/24/national-conservative-brothers-italy-surge-polling/

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel Molík
11 dní před

Hlasy racionality a realismu, které jsou oproštěné od ideologického eurohujerského balastu a nedodržující pravidla autocenzury v intencích merkelovsko-eurohujerské politické korektnosti, nabývají už i v Itálii na síle.