Národně konzervativní Giorgia Meloni je v Itálii dle průzkumu nejpopulárnější vůdkyní strany

Evropská Unie, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA

Průzkum odhalil, že nejpopulárnějším vůdcem nějaké strany v Itálii se stala vůdkyně národně konzervativních Bratrů Itálie Giorgia Meloni.

Meloni, která se rozhodla zůstat v opozici vůči nové vládě vedené bývalým šéfem Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghim, získala mezi respondenty výzkumu vedeného průzkumovou skupinou Instituto Ixé 35procentní preference. Vůdce Ligy Matteo Salviny skončil jako druhý s 30 procenty.

Také bývalý ministerský předseda a vůdce Forza Italia Silvio Berlusconi si užívá značně velké podpory 27 procent.

Členové levicových stran dopadli daleko hůře, kdy bývalý vůdce Demokratické strany (PD) Nichola Zingaretti utržil 26 procent a bývalý ministerský předseda Matteo Renzi utržil jen 10 procent, hlásí Il Giornale.

Co se týče politických stran, zůstává nejpopulárnější stranou Itálie Salviniho Liga s 23,9 procenty hlasů, zatímco Demokraté se propadli za ni pod 20 procent.

Průzkum ukázal, že oblíbenost stranám jak Forza Italia, tak Bratři Itálie (FdI) narostla, kdy FdI má už 15,5 procentní podporu, což znamená pro stranu Meloni neskutečný nárůst popularity. FdI ve všeobecných volbách 2018 dostala jen 4,35 procenta a 6,46 procenta ve volbách do Europarlamentu 2019.

Další průzkum tento týden zveřejněný Demopolis pro FdI ukazuje ještě větší podporu, kdy je klade na druhé místo za Ligu s 18 procenty hlasů.

Meloni, která je známá jako buřičská vůdkyně v lednu zlořečila cenzuře technických mamutů, když její stranický kolega senátor Federico Mollicone káral Facebook za suspendování stránky jistého italského satirika.

„EU předvádí svoji nejapnost, Spojeným státům hrozí občanská válka a mezi tím vším obrovitý nadnárodní web upírá občanům a jejich zástupcům právo, aby se vyjádřili,“ říkala Meloni.

Meloni na rozdíl od Mattea Salviniho, který v současnosti podporuje technickou úřednickou vládu Maria Draghiho, je k novému ministerskému předsedovi velmi kritická, což ukázala tento týden, kdy tvrdila, že Draghi vlastně hájí politiku amnestie migrantům od předchozí levičácké vlády.

„I tahle nová vláda hájí ten senzační propadák, který neposloužil absolutně žádnému účelu a problém sehnat pracanty na výpomoc do zemědělství nijak nevyřešil. Bratři Itálie ho zatracovali už od počátku a budou pořád naléhat, aby se tohle nesmyslné, jen ideologické opatření konečně už zrušilo,“ uvedla Meloni na sociálním médiu.

TIZIANA FABI/AFP via Getty Images

CHRIS TOMLINSON

13 Mar 2021

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2021/03/13/national-conservative-giorgia-meloni-most-popular-party-leader-in-italian-poll/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel Molík
1 rok před

Itálie by ústy svých představitelů neměla vychvalovat merkelovské migrační šílenství, z Afriky propašovaných migračních nájezdníků by neměla vytvářet skupinu privilegovaných nadlidí, kterým jsou ostatní Italové a potažmo celá Evropa povinni poskytovat maximální luxus a zároveň jsou povinni přijímat jejich kulturu a náboženství za své. Obzvlášť zvrhle si počínal bývalý premiér Conte, který by nejraději přestěhoval celou Afriku do Evropy. Právě Conte prosazoval maximalizaci počtu propašovaných migrantů do Itálie s tím, že podle kvót by si z Itálie přebíraly migrační nájezdníky ostatní evropské státy. Conteho politika byla naprosto iracionální, sebedestruktivní a zločinná. Takováto politika vyhovovala některým neziskovkám a předákům pašeráckých gangů,… Číst vice »