Nad severním pólem spatřen kosmický hurikán

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, TECHNOLOGIE

Tým výzkumníků z Číny, USA, Norska a Británie poprvé nad severním pólem spatřil ohromující jev, který nazývají „kosmickým hurikánem.“

Nová studie říká, že vířící masa plazmy o průměru 1000 km „hnala“ elektrony dolů k severnímu pólu. Teprve teď se podařilo existenci kosmických hurikánů potvrdit.

Kosmický vědec z University of Reading v Británii a spoluautor studie nazvané „Kosmický hurikán nad zemskou polární ionosférou“ nedávno publikovanou v Nature Mike Lockwood, říká, že ta pozorování, která provedly satelity už v srpnu 2014, potvrzují existenci „kosmických hurikánů“ nad Zemí.

Lockwood říká, že tato konkrétní vířící masa plazmy se vrtěla proti směru hodinových ručiček stovky kilometrů nad severním pólem, než se nakonec rozpustila.

„Tropické bouře jsou spojovány s ohromnými množstvími energie a tyto kosmické hurikány musí vytvářet neobvykle veliké a rychlé přenosy energie slunečního větru a nabitých částic do horní atmosféry Země,“ říká Lockwood.

Protože plazma a magnetická pole jsou pro planety typické, tak výzkumníci předpokládají, že takové kosmické anomálie jsou rozšířenější, než se dříve myslelo.

„Plazma a magnetická pole v atmosféře planet existují po celém vesmíru, takže tato zjištění naznačují, že kosmické hurikány by měly být rozšířeným jevem,“ říká Lockwood.

Je třeba, aby výzkumníci kosmické hurikány prozkoumali více do hloubky, aby se dověděli, zda jejich geomagnetická aktivita může rozvrátit satelity GPS anebo pozemské elektrické sítě.

BY TYLER DURDEN

WEDNESDAY, MAR 03, 2021 – 12:20

Zdroj: https://www.zerohedge.com/technology/space-hurricane-spotted-above-north-pole-study-says

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments