Náčelník štábu Armády vyzývá francouzské vojáky, kteří varovali před „občanskou válkou,“ aby rezignovali

Evropská Unie, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA

Náčelní štábu ozbrojených sil Francie vyzval vojáky, kteří napsali prezidentu Macronovi dopis varující před pod pokličkou bublající „občanskou válkou,“ aby rezignovali.

Tento minulý týden publikovaný dopis varoval před „rozpadem“ Francie kvůli ústupkům úřadů vůči islamismu a krajní levici, které vedou válku proti národnímu státu.

Ten přišel po jiném dopise podepsaném 20 bývalými francouzskými generály, který zněl v podobném tónu s výstrahou, že to „proti-rasistické“ hnutí usiluje o vyvolání „rasové války“ útoky na symboly Francie, její kulturní soudržnost a identitu, včetně pomníků.

Náčelník štábu ozbrojených sil generál Francois Lecointre na druhý dopis reagoval tvrzením, že jeho autoři by měli ozbrojené síly opustit.

„Nejrozumnějším rozhodnutím určitě je opustit armádu, aby mohli své ideje a přesvědčení zcela svobodně zveřejňovat,“ uvedl v dopise tento generál.

Na základě argumentace, že u vojáků se předpokládá, že zůstanou politicky neutrální a že tedy neměli žádné morální nebo zákonné právo v této věci intervenovat, Lecointre tyto vojáky vyzval, aby „projevili zdravý rozum“ a rezignovali.

„Odmítám, že by měli jakékoliv právo činit politická prohlášení a hlásit se ke svým hodnostem,“ dodal Lecointre.

Ač se Lecointre nedopustil návrhů, že by ti vojáci měli být potrestáni, tak socialista a nejspíš francouzský prezidentský kandidát Jean-Luc Mélenchon sliboval, že v ozbrojených silách udělá „čistku“ k odstranění všech disidentů.

Průzkum provedený po zveřejnění toho prvního dopisu zjistil, že většina lidí ve Francii s vojáky souhlasí, že země směřuje k „občanské válce.“

BY TYLER DURDEN

FRIDAY, MAY 14, 2021 – 03:30 AM

Authored by Paul Joseph Watson via Summit news,

Zdroj: https://www.zerohedge.com/geopolitical/army-chief-staff-calls-french-military-who-warned-civil-war-resign

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel Molík
1 rok před

Lecointre zrazuje zájmy občanů Francie.