Na britské konferenci ‚proti rasismu‘ měli běloši mluvit zakázáno

LGBTQI, MULTIKULTURALISMUS

Edinburghská univerzita byla obviněna z ‚otevřené podpory rasismu’, neboť hostila údajně ‚proti-rasistickou‘ konferenci, kde byl zákaz promlouvat pro bělochy.

Tato konference zvaná ‚Odpor k bělošství 2019‘ proběhla během víkendu a zorganizovala ji skupina, která prosazuje odpor k rasismu a sama sebe popisuje jako QTPOC organizaci, tudíž queer a trans people of color – barevných homosexuálů a transsexuálů.

Organizátoři této akce údajně usilovali o ‚posílení hlasů barevných‘ a poskytnutí ‚platformy pro barevné, aby mohli mluvit,‘ hlásí Telegraph.

Podle upoutávky k této akci organizátoři ‚během dotazů a odpovědí neposkytnou mikrofon bělochům.‘ Podobně jeden z ‚odpočinkových prostor‘ bude rezervován ‚jen pro barevné,‘ zatímco ten druhý bude jen pro lidi, co se cítí ‚zlomení/předráždění nebo deprimovaní‘.

„Pokud jste běloch, a máte přitom otázku, sdělte ji prosím buď členovi komise, nebo našim mluvčím na panelové diskusi,“ uvádí se v upoutávce.

Avšak 42letá kampanistka proti rasismu z Glasgowa Jane McColl tuto akci popsala jako ‚nestoudný rasismus‘, k čemuž dodala: „To je výbuch do tváře ze všech těch desítky let se táhnoucích snah o dosažení rovnosti a spravedlnosti, protože si tu akci uspořádá nepatrná skupina extremistů, jejichž perverzní vnímání logiky je dohnalo ke znevažování bělochů ne kvůli tomu, kdo jsou jako jednotlivci, nýbrž pouze kvůli jejich barvě kůže.“

„Představte si, kdyby se ta akce jmenovala ‚Odpor k černošství‘ a nebělochům by řekli, že nemohou klást otázky, ani nemají vstup do sálu, protože mají ‚špatnou‘ barvu,“ dodala McColl.

Mluvčí univerzity uvedl, že boj s rasismem má pro tuto instituci ohromnou důležitost, k čemuž dodal, že ‚zde se přikládal ohromný význam záležitostem kolem rovnosti a poskytnutí hlasu.‘

Tips? Follow Arthur Lyons

By Arthur Lyons 30 September 2019

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2019/09/uk-anti-racism-conference-banned-white-people-from-speaking/

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments