Může masturbace posílit váš imunitní systém k poražení Covidu?

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, TECHNOLOGIE

S tím, jak se po celém světě začala šířit Delta varianta COVID-19, zkoumají lidé způsoby, jak posílit imunitní systém. Doplňky stravy k posílení imunity, cvičení, zdravé jídlo, omezování stresu a zanechávání kouření patří k různým běžným strategiím posílení imunitního systému, teď by ale na tento seznam podle The Sun mohla přibýt masturbace.

Specialistka na hormonální terapii Jennifer Landa M.D. prohlásila, že masturbace by mohla posílit přirozené obranné síly těla.

„Masturbace může vytvořit to správné prostředí k posílení imunitního systému,“ řekla Land časopisu Men’s Health (Mužské zdraví).

Mužské zdraví rovněž citovalo studii z roku 2004, která ukázala, že muži měli 45 minut po sólovém orgasmu daleko více bílých krvinek. Pro ty, kdo to neví, jsou bílé krvinky součástí imunitního systému, která pomáhá s bojem proti infekcím a dalším chorobám.

Podle studie katedry medicínské psychologie při univerzitní klinice v německém Essenu „tato zjištění ukazují, že během sexuálního vzrušení a orgasmu se aktivuje přirozený imunitní systém.“

Sebe-vzrušení nemusí úplně infekci zabránit, ale orgasmus také obecně lidem pomáhá s relaxací a zlepšuje náladu, což je pro zdravý imunitní systém klíčové.

Dr. Felice Gersh, gynekoložka a porodnice, která se specializuje na ženské zdraví, řekla, že chronická masturbace sice COVIDU zabránit nemusí, ale „také neublíží.“

„Myslím, že poučení, které si z toho lze odnést je, že to nemá žádná negativa,“ řekla Gersh.

Bude třeba ještě dalších výzkumů, aby se zjistilo, zda masturbace může super-nastartovat imunitní systém a poskytnout další vrstvu obrany před viry.

BY TYLER DURDEN

SUNDAY, AUG 01, 2021 – 11:30 PM

Zdroj: https://www.zerohedge.com/medical/can-masturbation-boost-your-immune-system-fight-covid

1 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel Molík
11 měsíců před

Klady orgasmu jsou známé.