Muslimská ústřední rada podala stížnost na Kolínskou policii za ‚rasové profilování‘ muslimů

MULTIKULTURALISMUS, Nezařazené, Terorismus

Německá policie byla obviněna z rasového profilování, když si dovolila zatknout skupinu muslimských mužů, kteří prý před Kolínskou katedrálou provolávali „Allah hu Akbar“.

Podle Ústřední muslimské rady (ZMD) bylo toto zatčení deseti mladých mužů ve věku 18 až 28 let před Hlavním kolínským nádražím „masivním útokem“ na muslimy a policii obvinili z nedostatečné kulturní citlivosti, když vysvětlovali, že ti muži, provolávající Allah hu Akbar, přeci oslavovali konec svatého měsíce Ramadánu, hlásí Die Welt.

„Tuto akci Kolínské policie odsuzujeme a očekáváme, že policisté konečně projdou lepší kulturním výcvikem a převýchovou k vyšší kulturní citlivosti,“ řekl předseda ZMD Aiman Mazyek, který dodal, že policisté by přeci neměli přistupovat takovým, kteří vyhlíží jinak než oni, jako k podezřelým.

Mazyek policii doporučil, aby si konečně „osvojila minimální úroveň znalostí o nábožensky specifických záležitostech a tradicích,“ a uchýlil se k vyslovení naděje, „že policie se těm postiženým omluví nějakou formou sebekritického pokání ze své vlastní předsudky.“

Náčelník policie v Kolíně Uwe Jacob proti povídačkám o rasovém profilování tvrdě udeřil odpovědí: „Rozhodně odmítám nařčení svých policistů, že jejich akce nesly znaky rasismu a xenofobie.“

„Reagovali jsme s nezbytnou konzistentností na situaci, která lidi děsila a vyhlížela, že by mohlo jít o značné nebezpečí,“ dodal a uvedl, že na oblast kolem katedrály se zvláště soustřeďují.

Oblast kolem Kolínské katedrály se stala neblaze proslulou po masových sexuálních útocích, k nimž došlo na Silvestra 2015, kdy rozhodující většina pachatelů měla mít migrační původ.

Loni v této oblasti zažili únos ženy jakýmsi mužem, což vedlo ke značnému nasazení ozbrojených policistů. Později vyšlo najevo, že ten muž, který se pokusil své unesené rukojmí upálit, mluvil arabsky a zmiňoval se o teroristické skupině Islámský stát.

ROBERTO PFEIL/AFP/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

7 Jun 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/06/07/muslim-group-complains-cologne-police-racially-profiling-muslims/

 

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments