Moje milá iDnes.cz, začínáš být pěknou zpravodajskou žumpou

Nezařazené

Čím dál více mám problém s tím, že se iDnes.cz honosí titulem nejlepšího zpravodajského portálu u nás. Jó, kdyby to byl portál oficiálně komentátorský, nic bych nenamítal. Problém je, že není, a že se podílí na devalvaci významu pojmu zpravodajství.

Poslední kapkou je pro mě dnešní ranní ústřední článek s názvem Zemanova manželka měla práci snů. Zařídil ji milionář z Ostravy. Dozvěděl jsem se, že paní Ivana Zemanová, která na prezidenta nekandidovala, a jejíhož manžela, který kandidoval a v přímé volbě občany prostě vyhrál, německé vydavatelství ´miluje´, dostala od soukromého (!) zaměstnavatele pracovní příležitost. Jenže, sakra, iDnes.cz neví proč, za kolik, a také co mělo být náplní její práce. Autorka ale zjistila, že pracovní příležitost jí poskytl „multimilionář“, který společnost vlastní „se svou dcerou Barbarou“ (považte, takový skoro až buržoazní jméno). A také není autorce vůbec jasné, proč zaměstnal Ivanu Zemanovou v realitní kanceláři v Praze, když v Praze založil společnost za účelem poskytování nebankovních půjček. Ústřední článek zpravodajského portálu, titulní otevírák dne.

Prostým porovnáním obsahu článku s jiným, který uveřejnil Blesk pod názvem A je to venku: Budoucí první dáma pracovala jako sekretářka multimilionáře, snadno zjistíte, že je stejný, jen občasné kladení slov má jiné pořadí. Dokonce i Aha! nebo Super jsou pozadu a lížou si rány, jak je možné, že jim taková zásadní zpráva dne unikla. Měl bych jednu skromnou radu, bez nároku na odměnu. Hele, iDnes.cz, vyhoď polovinu z těch komentátorů, kteří si hrají na zpravodajce. Postav je do řady a vyber každého druhého, je to jedno. Možná, ale jen možná se ten zbytek probere a začne dělat svoji práci pořádně.

Z výše uvedeného článku o Ivaně Zemanové jsem si udělal jediný závěr. Pokud by se o práci ve zpravodajství u mě ucházeli jeho autorka, která vystudovala žurnalistiku v Bruselu na Robert Schuman Institute of Journalism-European Media Studies (tady bude možná zakopanej ten pes), a editor, který to jako dnešní otvírák pustil na titulku, nestihli by mezi dveřmi ani otevřít ústní otvor, jak by mazali ven. Tohle nebyla zpravodajská práce. To byla normální žurnalistická žumpa nejhoršího kalibru.

AKTUÁLNĚ NABÍZÍM TAKÉ ČLÁNEK:
Dienstbier, Gajdůšková, Wagnerová, Okamura, Antl… versus Klaus

.

František Matějka vyšlo na:

Moje milá iDnes.cz, začínáš být pěknou zpravodajskou žumpou

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments