Místní lidé na Lesbu staví silniční zátarasy, aby tak zabránili obnově vyhořelého tábora imigrantů Moria

Migrace, MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY

Obyvatelé ostrova Lesbos zřizují silniční zátarasy, by zabránili obnovení notoricky neblaze proslulého tábora migrantů Moria, který tento týden vyhořel do základů.

Obyvatelé zřídili silniční zátarasy, aby úřadům a dalším skupinám zabránili obnově tábora a vyzvali těch přes 10 000 migrantů, aby se přestěhovali jinam.

Podle zprávy řeckých novin Proto Thema je atmosféra na ostrově od požáru napjatá, když to vyústilo ve zřizování dočasných táborů na různých místech včetně hřbitova.

„Nyní je to už pět let, co celá vesnice trpí. Utrpěli jsme uvalení břemene, kterým měla trpět celá Evropa,“ řekl těmto novinám jeden obyvatel. Dodal. „Dosáhli jsme svých mezí. Myslíte, že na nás někdo myslí, i když vidí, jak je náš majetek ničen? Protestujeme tedy. Nechceme, aby ten tábor byl obnoven.“

Řecké ministerstvo migrace a azylů odpovědělo prohlášením, že všichni migranti budou do jednoho dne ubytováni a dodalo, že „vyděračské chování se tolerovat nebude.“

Zatímco místní prohlásili, že chtějí migranty dostat z ostrova, přivezl trajekt k ubytování 1 000 migrantů, které ve čtvrtek obyvatelé Lesbu zablokovali v přístavu Sigri. Podle novin Kathimeriny byly cesty pro trajekt zablokovány, aby zabránili, že se vylodí zařízení, která by mohla pomoci, kterých by se mohlo použít k obnově tábora Moria.

Místní starosta Mytilene Stratis Kytelis vyjádřil podporu akcím obyvatel, kdy řekl, že bude tlačit na úplné odstranění tohoto tábora migrantů na Lesbu.

Mluvčí řecké vlády Stelios Petsas mezi tím po požáru prohlásil, že z Lesbu budou evakuováni jen nezletilí migranti, a migranty obvinil, že to oni založili ten požár, který tábor zničil.

„Mysleli si, že když zapálili Moria, tak se plošně všichni z ostrova dostanou. Ať měli ti, kdo ten požár založili na mysli cokoliv, mohou na to zapomenout,“ řekl.

Ty komentáře přichází poté, co řecké Ministerstvo migrace také žadatele o azyl z tohoto požáru a řecká média hlásila, že migranti útočili na hasiče. Mimo Řecko 20 levicových poslanců Europarlamentu vyzvalo členské státy Evropské unie, aby si ty migranty z Moria převzali.

„Nyní nastal čas, aby EU předvedlo silnější a praktickou solidarity ve zvládání uprchlické krize podporou Řecka a uprchlíků,“ říkají tito poslanci.

LOUISA GOULIAMAKI/AFP via Getty Images

CHRIS TOMLINSON

11 Sep 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/09/11/lesbos-locals-set-up-roadblocks-prevent-rebuilding-moria-camp-fire/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments