‚Místa máme dost,‘ protestují pokrokoví v Berlíně za otevření hranic migrantům

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

V Německu pochodovaly tisíce protestujících volajících po otevření hranic Evropské unie, aby tak tisícům migrantů z Turecka umožnily nahrnout se do Evropské unie.

Před oficiální rezidencí německé kancléřky Angely Merkelové v Berlíně se v úterý večer shromáždilo asi 3000 protestujících, když souběžné protesty probíhaly i v Hamburgu a Potsdami, kdy všude EU vyzývali, aby „v Řecku otevřela hranice.“

Protestující skandovali: „Máme dost místa!“ proklínali smlouvu mezi EU a Tureckem z roku 2016 o zastavení přílivu migrantů jako „toxické“ spiknutí, uvádí DW.

Pochod v Berlíně byl zorganizován následně po rozhodnutí tureckého prezidenta Recep Tayyip Erdogana o „otevření vrat“ pro migraci do EU. Protest vedla aktivistická skupina Seebrücke Berlin (Mořský most Berlín), která tvrdí, že to je „v rozporu s politikou EU k odbednění Evropy a k otevření hranic.“

„Řešení je jasné: otevřít v Řecku hranice, a to hned, protože tam je tolika utrpení. Umožněme lidem přijít do Evropy a do Německa. Tady všude je spousta komunit připravených pro jejich přijetí. Postavme se těm fašistickým davům a stmelme se jako solidární společnost!“ napsala tato skupina.

Seebrücke v petici podepsané více než 2 000 lidmi uvádí, že německá vláda by měla pracovat na tom, aby se „zajistilo, že EU otevře hranice a lidem umožní uprchnout bez poškození. Lidé musí mít možnost dostat se do četných německých obcí a požádat v nich o azyl.“

Německo prozatím trvá na tom, že hranice se pro migranty přicházející z Turecka otvírat nebudou. Německý ministr vnitra Horst Seehofer poslal v úterý zprávu v arabštině, v níž se migranty snaží odradit od pokusů do Německa vstoupit ilegálně.

„Celou svou vahou podporujeme Řecko. Evropské hranice pro uprchlíky z Turecka otevřené nejsou a to platí i pro německé hranice,“ napsal Seehofer.

Friedrich Merz, který usiluje o nahrazení Angely Merkel jako šéf Křesťanskodemokratické unie (CDU), varoval, že Německo nesmí ztratit „kontrolu“ nad svými hranicemi, jak k tomu došlo během vrcholu migrační krize roku 2015.

Merz řekl, že Berlín by měl migrantům pokoušejícím se o ilegální vstup říci: „Příchod do Německa nemá smysl. Nemůžeme vás sem vzít.“

Vůdce Svobodných demokratů (FDP), Christian Lindner, řekl, že osud vládní koalice Merkelové závisí na tom, zda udrží migranty v odstupu.

„Aby se omezil příliv migrantů, tak by pomohlo, kdyby paní Merkelová jasně veřejně prohlásila, že nekontrolovaný vstup do Německa už neexistuje,“ řekl.

„Roky už říkám, že v případě krize musí být možné odpírat přechod přes německé hranice, což naši evropští partneři už dělají,“ dodal Lindner.

KURT ZINDULKA

5 Mar 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/03/05/we-have-space-germans-protest-berlin-demanding-open-borders-migrants/

Sdílejte přátelům

Komentujte

  Subscribe  
Upozornit na