Ministr spravedlnosti Skotska si stěžuje na ‚rasistickou odezvu‘ poté, co prohlásil, že příliš mnoho vrcholných jobů mají bílí

Migrace, MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY

Skotský ministr spravedlnosti Humza Yousaf si stěžuje, že „dostal přes 6 000 rasistických příspěvků na sociálních médiích“ poté, co pronesl projev, v němž Skotsku zlořečil, že má v klíčových pozicích příliš mnoho bílých.

Tento ministr spravedlnosti Skotska, tj. místní správy, která je zhruba to samé, jako jsou vlády jednotlivých států v rámci USA, řekl místním médiím, že „na internetu dostávám nenávistné útoky každou hodinu,“ a požadoval, aby Tweetter více cenzuroval a banoval to, co popisoval jako „nenávistné účty“.

Daily Record hlásí, že Yousafovi zaměstnanci vzdorovali tisícům „nenávistných zpráv“, neboť ministr v červnu pronesl řeč, v níž vyjádřil svoji podporu hnutí – Na černých životech záleží (BLM):

Tento ministr Skotské národní strany (SNP) hlásil, že dostával další „nenávist“ poté, co došlo k masovému dýkovému útoku provedenému súdánským žadatelem o azyl v Glasgowě na konci měsíce.

„Někteří tweetovali, že mám krev na svých rukou, jako bych já za to mohl. To nejenže mě rozzlobilo, ale také mnou hluboce otřáslo, že lidé si nějak myslí, že jsem snad jakkoli za ten incident odpovědný, když při něm spousta lidí zemřela,“ dodal hlasitý příznivec masové imigrace a usazování azylantů ve Skotsku Yousaf .

Tento ministr spravedlnosti ve svém kontroverzním projevu ke skotskému parlamentu přednesl emotivní hysterickou scénu, při níž úpěl nad těmi spoustami bělochů, co zabírají ve Skotsku ta nejlepší pracovní místa, když ve Skotsku je podle sčítání z roku 2011 98% populace bílých.

„Někteří lidé byli překvapeni nebo ohromeni, když jsem na sociálních médiích uvedl, že při 99 procentech zasedání, kterých se účastním, jsem v místnosti jediný, kdo tam není bílý,“ řekl Yousaf, který vychodil soukromou školu v Glasgowě.

Proč jste tak překvapeni, když většina lidí ve vedoucích pozicích ve Skotsku obsazena téměř výlučně bílými lidmi?

Vezměte např. mé portfolio. Lord prezident: bílý. Lord spravedlnosti správní úředník: bílý. Všichni soudci v nejvyšším soudu: bílí. Lord advokát: bílý. Generální prokurátor: bílý. Šéf-konstábl Skotské policie: bílý. Všichni náměstci šéf-konstábla: bílí. Všichni asistenti šéf-konstábla: bílí. Hlava Společnosti právníků: bílý. Šéf Advokátní fakulty: bílý. Všichni guvernéři vězení: bílí.

A to není jen spravedlnost.

Šéf lékařství: bílý. Šéf zdravotních sester: bílý. Šéf veterinářství: bílý. Šéf poradce pro sociální práci: bílý. Skoro všechny odborové svazy v zemi vedou lidé, kteří jsou bílí.

Ve skotské vládě jsou všichni generální ředitelé bílí. Každý předseda všech veřejných orgánů je bílý.

To není moc dobré.

Yousaf vysvětloval ostatním poslancům skotského parlamentu, že to by pro ně měly být „nepohodlné pravdy“ a že „rasismus doslova zabíjí menšiny.“

„Skotsko má problém se strukturálním rasismem,“ tvrdil, než začal požadovat, aby se každý v zemi stal aktivistou za „anti-rasismus“.

Když promlouval k bělochům tak naléhal: „Neomezte se jen na tweetování – Na černých životech záleží – nevystavujte jen hashtagy a nestačí, když se budete jen vrhat na kolena. My jakožto barevní lidé nepotřebujeme jen vaše gesta.“

„Ano, solidarita pomáhá, ale tím, co od vás potřebujeme, jsou akce a to, abyste byli anti-rasističtí ve svých skutcích.“

Video částí jeho projevu se minulý týden dočkalo značného množství negativní pozornosti na sociálních médiích, zvláště poté, co jeden uživatel zveřejnil příspěvek s nadpisem, „Problém Skotska je, že je plné Skotů,“ což je slavný odkaz na prohlášení anglického krále Edwarda Longshankse v Odvážném srdci od Mela Gibsona.

Yousafův příspěvek dostal jeden a půl tisíce odpovědí, kdy mnohé z nich se dotazovaly na podíl vrcholných jobů obsazených bílými v afrických a asijských zemích.

Není jasné, jaká kritéria použil jeho personál k určení, které z těch odpovědí, na rozdíl od jiných se dají počítat za rasistickou nenávist.

Mark Runnacles/Getty Images

VIRGINIA HALE

5 Jul 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/07/05/racist-backlash-scotland-white/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments