Migranti za vydatné pomoci turecké policie útočí zápalnými pumami na Řeckou hranici, koukněte se na videa

Mezinárodní konflikty, NWO

Střety mezi migranty a řeckou policií, které jsou od té doby, kdy jim Turecko v únoru zařídilo průchod přes své území, ve středu dosáhly nové intenzity.

Migranti na řecké stráže zaútočili tentokrát v noci, ovšem pro změnu přešli na zápalné Molotovovy koktejly, které podle zpráv Remix News zapálily pásmo pohraničního plotu.

Zprávy místních médií ukazují, že útoky migrantů probíhají za podpory tureckých bezpečnostních sil a že migranti kromě zápalných pum nasazují i slzný plyn, kterým je zásobují Turci. Používají to ve snaze udržet v odstupu orgány zákona, zatímco strhávají plot. Řecké síly odpovídají svým vlastním slzným plynem.

Řeka Evros se stala v poslední migrační krizi hlavním ohniskem. V pondělí, jak už Voice of Europe hlásil, Bulharsko otevřelo jednu ze svých přehrad, aby zvedlo hladinu vody na řece Evros ve snaze migrantům ztížit její přechod.

Řecko ohlásilo, že od počátku poslední krize bylo zatčeno už 348 migrantů a jeho policie zabránil více než 44 000 jiných, aby ilegálně vstoupili do Evropské Schengenské zóny. Několik dalších zemí včetně Rakouska a Polska poslaly své vlastní policisty, aby řecké pohraniční síly posílili.

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen měla do Řecka přijet ve čtvrtek, aby ten nouzový stav řešila, ale ve středu oznámila, že to kvůli epidemii koronaviru ruší.

Od té doby, kdy v roce 2015 migrační krize vypukla, využívalo Turecko svou schopnost zastavovat migranty jako pomůcku k vyjednávání s Evropou, kdy si tím od Evropské unie vynucovalo finanční pomoc a politické ústupky. Naposledy turecký prezident Recep Erdogan prohlásil, že „ta vrata pro migranty otevírá“ ve snaze vynutit si od Evropy podporu pro Turecký vpád do Sýrie.

V pondělí se rozhovory mezi Erdoganem a zástupci EU zhroutili, když turecký prezident, jak už Voice of Europe referoval, náhle tuto schůzku opustil. Erdogan Řecku radí, aby svou hranici otevřelo, jelikož „ti lidé v Řecku dlouho nezůstanou a přejdou do jiných evropských zemí.“

Později Erdogan zase od EU výměnou za zastavení migrantů požadoval bezvízové cestování pro turecké občany.

Řecko oznámilo, že tento měsíc nebude přijímat žádné žádost o azyl. Toto rozhodnutí odsoudil Vysoký komisař pro uprchlíky Spojených národů.

By Michael Lord 12 March 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/03/greece-migrants-attack-border-police-with-firebombs/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments