Migranti v Řecku se dožadují luxusního hotelu

Migrace, MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY

Přestože Řekové zažívají ekonomickou krizi, dožadují se migranti ubytování v hotelu

Skupina ilegálních imigrantů v Řecku byla převezena do uprchlického centra v Thébách, aby tam byli ubytováni, migranti však odmítli do tohoto centra vstoupit a dožadovali se, aby je vzali zpět do luxusního hotelu, kde byli ubytováni předtím. Ilegální migranti byli totiž předtím ubytováni v pětihvězdičkovém hotelu v Nea Makri, hlásí Radio Thiva.

Migranti v Thébách se dožadují ubytování v luxusním hotelu

source: radiothiva.gr

Po příjezdu autobusem do přijímacího centra v Thébách se tam odmítli nechat ubytovat. Autobus však musel odjet, a tak se imigranti, včetně dětí, utábořili u místní policejní stanice, ale i tak odmítli odejít do přijímacího centra. Žádali, aby je vzali do hotelu. Nakonec, když se ochladilo, zapálili u policejní stanice oheň, čímž policii vyprovokovali k zásahu a nakonec byli do centra, které bylo původně místem jejich určení, přeci jen umístěni.

Ani žhářství není způsobem, jak se dostat z uprchlického tábora

V Řecku během několika měsíců do základů vyhořely tři uprchlické tábory a nejen tam. K prvnímu případu došlo v září v táboře Moria na řeckém ostrově Lesbos. Toto zařízení neblaze proslulé svými těžkými životními podmínkami bylo požárem založeným tam žijícími migranty zcela zničeno, načež 12 000 migrantů zůstalo bez přístřeší. Před Vánoci zachvátily plameny domov 1 300 ilegálních migrantů ubytovnu Lipa v Bosně Hercegovině u Bihace. A před několika dny byl vypálen libanonský stanový tábor ubytovávající 75 syrských rodin.

V případě Libanonu to ale do předchozího nezapadá, když podle předchozích tiskových zpráv došlo k osobnímu konfliktu, který byl za tímto požárem. Údajně došlo k hádce mezi Libanonci a Syřany, některé zdroje tvrdí, že to mělo něco společného s nevyplacenými mzdami, jiné tvrdí, že šlo o ženu, v důsledku čehož Syřané svoji ubytovnu vypálili.

Různé z těch požárů probíhají podle vzoru, že migranti vypalují své vlastní tábory ve snaze, aby byli transportováni do bohatších evropských zemí.

Náhledový obrázek: Migranti se vyloďují z člunu po operaci řecké Pobřežní stráže v přístavu Katakolo v západním Řecku, úterý 3. listopadu 2020. (Giannis Spyrounis/ilialive.gr via AP)

January 05, 2021

editor:REMIX NEWS

author:DÉNES ALBERT

Zdroj: https://rmx.news/article/article/migrants-demand-luxury-hotels-in-greece

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments