Migranti na Lesbu opět rozmlátili to, co tam rozbíjejí nejraději, zase kostel

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Útoky migrantů na řecké pravoslavné kostely se na ostrově Lesbos v poslední době už staly běžnou věcí. Nyní to byl kostel Svaté Kateřiny v městě Moria, který se stal předmětem posledního zohavování.

Fotky zveřejněné ve zprávě Greek City Times ukazují celkově vandalstvím poničený kostel s rozbitými náboženskými ikonami poházenými na podlaze.

A minulý měsíc to byl kostel Svatého Rafaela, který leží na tomto ostrově kousek od migračního tábora, který rozmlátili též, jak už o tom Voice of Europe referoval.

Moria je domovem jednoho z hlavních přijímacích center pro ilegální migranty na řeckých ostrovech. Tyto ostrovy momentálně hostí přes 50 000 migrantů, kdy polovina z nich je umístěna na samotném Lesbu. Domácí populace Lesbu je pouhých asi 90 000 lidí.

Ač se o lidu Lesbu v roce 2016 uvažovalo, že mu dají Nobelovu cenu za jeho ochotu přijímat taková ohromná množství lidí, tak teď už mnozí svoji štědrost přehodnocují, zvláště když se z násilností a vandalismus na ostrově stala každodenní realita, přičemž před migrační krizí tam zločinnost téměř neexistovala.

Migranti na ostrově zničili i řadu dalších míst včetně porubání tisíců olivovníků a zacpání plavebních cest odpadem. Odbojní migranti, když jsou vystaveni karanténě kvůli koronaviru (COVID-19), obrátili svůj hněv proti svým hostitelům, kdy neposlouchají policii a vrhají na projíždějící auta kameny. A minulý měsíc kousek od tábora Moria zavraždil afghánský migrant dalšího svého migračního kolegu.

Pro místní jsou útoky na kostely zvláště šokující, jelikož obyvatelé Lesbu jsou hluboce věřící.

By Michael Lord 3 May 2020

Náhledový obrázek: Via Creek City Times

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/05/greece-migrants-attack-church-on-lesvos-again/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments