Migranti musí být vypuštěni ze zádržných center, nařizuje Rada Evropy

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Komisařka Rady Evropy pro lidská práva Dunja Mijatovic požaduje, aby národní vlády Evropské unie vypustily migranty ze zádržných center zpět do obecné populace, protože to je to nejlepší v prevenci proti koronaviru COVID-19.

Mijatovic v uplynulém týdnu v prohlášení sdělila, že je třeba, aby členské státy EU „vypustily migranty v co největším možném počtu,“ jelikož „imigrační zádržná zařízení obecně migrantům i personálu poskytují jen mizerné možnosti dodržovat sociální odstup a další opatření k ochraně proti infekci Covid-19.“

Mijatovic si rovněž libovala, že Belgie, Holandsko, Španělsko a Velká Británie už kvůli pandemii ty migranty vypustily. Poukázala, že držení migrantů v zádržných zařízeních je podle smluv o lidských právech zákonné pouze, když je jisté, že zadržovaní budou nakonec vráceni do své vlasti. Jelikož to už v mnoha případech kvůli cestovním omezením uvaleným v reakci na pandemii není možné, tak zadržování migrantů už není zákonně obhajitelné.

Mijatovic nenabídla žádný nápad, co s migranty, až budou vypuštěni, kromě toho, že zdůraznila, že je nutno, a by dostali přístup k bydlení, základním službám a ke zdravotní péči.

Jednou ze zemí, kterou Mijatovi chválí, je Belgie, o které Brussels Times píše, že takový tam přijatý přístup v podstatě je vypouštět lidi, jejichž skutečnou identitu a trestní historii nikdo nezná, do společnosti, bez možnosti je jakkoliv sledovat, kam jdou. „V takových případech se těch sans-papiers, jak se jim tam říká, nepoužívá, aby je nuceně odvezli do jejich vlasti, nýbrž jim v podstatě umožní odejít přední branou zádržného centra. Dá se tedy čekat, že spousta z nich zmizne v podsvětí. Jelikož jsou bez papírů, už je odteď sledovat bude obtížné, spíš nemožné,“ píší.

V mnoha zemích včetně Německa a Maďarska zadržovaní migranti v řadě případů násilně protestují proti uvalení karantény na základě pandemie. Minulý měsíc v migračním centu v německém Suhlu napadli migranti policii, vzali si jako rukojmí dítě a dokonce vyvěsili vlajku ISIS, neboť, jak už Voice of Europe referoval, tak vedli odpor proti karanténnímu řádu.

By Michael Lord 4 April 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/04/council-of-europe-migrants-must-be-released-from-detention/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel
2 let před

Pokračuje neodůvodněná privilegizace migračních nájezdníků, tedy pokračuje nelogická a ve svých důsledcích škůdcovská politika.

Já veterán
2 let před

No, takže vypustit migranty i se soudružkou Dunjou někde v dunách písečných, spolu se Šejdrovou a Jourovou a tu smradrybu a další s nimi a snád se to v Evropě (nemyslim EU) nějako časem vzpamatuje….