Migrační krize 2.0: Více než 1 350 migrantů se na řeckých ostrovech vylodilo minulý víkend

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Řecká pobřežní stráž ohlásila, že minulý víkend se na různých ostrovech Egejského moře vylodilo více než 1 350 migrantů. Tyto zprávy přichází spolu s tím, jak jsou migrační ubytovny na řeckých ostrovech už hrozně přecpané a rostou v nich násilnosti.

Podle řecké pobřežní stráže bylo mezi pátkem a pondělím ráno sebráno 658 migrantů, zatímco dalších 730 se podařilo přistát na pobřeží Egejských ostrovů blízko Turecka, hlásí Courrier International.

K tomuto oznámení dochází spolu s tím, kdy stovky a stovky ilegálních migrantů nadále vedou invazi na řecké pobřeží, čímž jen přibývá migrantů, kteří už v zemi žijí.

V současnosti je skoro 90 000 migrantů ubytováno ve více než 50 táborech umístěných na řecké pevnině, na pěti Egejských ostrovech a na severní hranici.

Situace začala vypadat velice chmurně, takže úřady začaly z táborů umístěných na řeckých ostrovech přemisťovat 20 000 migrantů na řeckou pevninu.

Jenže zprávy o příchodu dalších 20 000 cizinců – z nichž mnozí jsou muslimové – na řeckou pevninu mnoho lidí naštvaly. Jedna skupina, která si říká Spojená Makedonie, aby vyjádřila svoji nespokojenost, zorganizovala před tábory migrantů vepřové hody zalévané pivem a vínem.

Do Řecka během roku 2019 ilegálně přišlo 22 000 migrantů, což je nejvyšší číslo nově příchozích od vrcholu migrační krize v roce 2015-2016.

Řecká vláda, která zůstala při potýkání se s tímto problémem převážně sama, vyzvala Evropskou unii, aby na členské státy, které neustále odmítají nově příchozí migranty, jako je Polsko, Maďarsko a Česká republika, uvalila sankce.

Řecká vláda si stěžuje, že politiky Středoevropanů uvalují na státy EU v první linii, jako je Řecko, Itálie a Španělsko, nespravedlivé břemeno.

Tips? Follow Arthur Lyons

By Arthur Lyons 22 November 2019

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2019/11/migrant-crisis-2-0-more-than-1350-migrants-land-on-greek-islands-last-weekend/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dude
7 měsíců před

Není to krize, ale invaze.