Mezi tím v Kyjevě…

Nezařazené

Ukrajinci nespokojení s boji proti pro-ruským separatistům bojují v Kyjevě mezi sebou. Jak hlásí RT, kyjevská policie vyslala dodatečné síly k budově parlamentu poté, co skupina demonstrujících začala na stráže házet dýmovnice a zápalné bomby ve zjevné odvetě za to, že poslanci zneuznali čest minulých nacionalistů. Více než 15 policistů bylo zraněno, když se na výročí UPA (Ukrajinské povstalecké armády) u vládních budov střetli krajně pravicoví protestující s pohotovostí policií. Možná, že je ještě znepokojivější to, že když je vnitřní napětí takto vysoké teď, tak jak hrozné to bude, až nastane zima, a oni budou mrznout, jelikož Ukrajina říká, že si ruský plyn nepředplatí.

Pálky, řetězy a zápalné bomby…

http://www.youtube.com/watch?v=f5-IH8h7Io4&feature=player_embedded

Jak hlásí RT:

Protestující začali se svou ofenzivou krátce poté, co ukrajinští poslanci hlasovali proti rozpravě o zákonu, který by zacházel s ukrajinskými nacionalisty, kteří bojovali během II. světové války proti sovětským vojskům, jako s válečnými veterány.

V úterý je výročí UPA (Ukrajinské povstalecké armády), ozbrojené organizace ukrajinských nacionalistů, která v jisté době během války stála na straně nacistů bojujících proti ruským vojskům. Tato organizace je obviňována z válečných zločinů včetně vraždění Židů a Poláků na Ukrajině, a Moskva poté, co zahnala nacistickou invazi a obnovila kontrolu nad Ukrajinou, tak na ně uspořádala štvanici.

Moderní ukrajinští nacionalisté ze strany Svoboda toto výročí oslavují demonstracemi po celé zemi. Vlajky této strany stejně jako vlajky radikálního hnutí Pravý sektor vidíte v davu lidí obkličujících budovu parlamentu.

Návrh zákona, o kterém poslanci v úterý odmítli jednat, by poskytl přeživším členům UPA požitky podobné těm, které požívají váleční veteráni. Shodou okolností jej předložila zrovna strana Svoboda.

Ty scény vypadají hrozně…

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

Zdroj: zerohedge.com

Čtěte také:

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
41 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments