Mezi tím revolta ve Francii…

Nezařazené
Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

Uprostřed rekordní nezaměstnanosti a i rekordní nezaměstnanosti mládeže a tím, jak místní politici svévolně porušují dohody EU (aniž by to mělo zjevné důsledky), to vypadá, že stejně jako v US, je i ve Francii policejní brutalita tím posledním stéblem, které zlomí velbloudovi hřbet. Jak hlásí RT, ve francouzském městě Rennes se další protest proti policejní brutalitě zvrhl v násilnosti, když se maskovaní mladíci zapojili do vedení pouličních bitev. Nepokoje přichází po smrti mladého ekologického aktivisty z počátku tohoto týdne. Ve čtvrtek celou noc protestující v severozápadním městě na policii vrhali zápalné bomby a převraceli auta, z nichž některá zapálili. Policie odpověděla palbou slzným plynem. Slyšeli jsme, že na ebay se gilotiny pořád ještě prodávají levně.

Revolta francouzské mládeže…

http://www.youtube.com/watch?v=rDPSfOEjcjY&feature=player_embedded

Jak hlásí RT:

Podobný protest se ve středu v Paříži rovněž zvrhl k násilnostem. Kolem pařížské radnice se shromáždilo kolem 250 lití, z nichž někteří vrhali na policii kameny a psali po zdech „Remi je mrtvý, stát zabíjí,“ hlásí místní francouzské noviny. Přinejmenším 33 lidí bylo po protestu vzato do policejní vazby.

 

Protesty jsou reakcí na smrt 21 letého aktivisty Remi Fraisse. Ten byl zabit už v neděli při explozi, k níž došlo během násilných srážek s policií na místě sporného projektu přehrady v jihozápadní Francii.

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

Z jeho smrti první při protestech na francouzské pevnině od roku 1986 obvinili policii, že byl zabit jí vypáleným granátem. Francouzský ministr vnitra Bernard Cazenueve, který se po incidentu dostal pod značný tlak, aby rezignoval, oznámil okamžité suspendování použití takovýchto granátů, jejichž účelem je šokovat, nikoliv zabíjet.

Tento incident vyvolal další tlak na už tak nepopulární vládu Francois Hollanda, která se zapřísahá provést důkladné vyšetření okolností kolem Fraisseho smrti.

*  *  *

Je to jen začátek?

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

Zdroj: zerohedge.com

Čtěte také:

Sdílejte přátelům

14
Komentujte

0 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na