Město z pokrokové Francie ruší družbu s polským městem kvůli odporu k LGBT

LGBTQI, MULTIKULTURALISMUS

Francouzská místní správa Saint-Jean-de-Braye oznámila, že ruší družbu s Tuchówem, neboť polské město se rozhodlo prohlásit se za „oproštěné od LGBT ideologie.“

Radnice jednomyslně minulý měsíc odhlasovala ukončení „oficiálních vztahů“ s Tuchówem kvůli jeho prohlášení, které bylo oznámeno v květnu 2019, hlásí Euronews. Družba mezi těmito dvěma komunitami trvala 25 let. „Francie je oddána boji za lidská práva a je proti jejich porušování na základě sexuální orientace,“ píše se v oficiálním prohlášení této radnice.

Radnice rovně Tuchów vyzvala, aby své rozhodnutí vysvětlil a odvolal. Za to ji zastánci LGBT jak ve Francii, tak v Polsku chvalořečili.

Starostka Tuchówa Magdalena Marszalek nad tímto rozhodnutím francouzské radnice vyjádřila politování a řekla, že to bylo nejspíš načasováno podle francouzských místních voleb, které proběhnou tento měsíc.

Tuchów je jedním z více než 80 regionů Polska, který loni přijal takové usnesení. Prohlášení přišlo poté, kdy starosta Varšavy Rafal Trzaskowski oznámil svůj záměr integrovat ideologii LGBT do státních školských osnov.

Vládnoucí polská strana Práva a spravedlnosti (PiS) rozhodnutí tohoto starosty odporovala, když ideologii LGBT vyhlásila za cizí dovoz, který nemá v Polsku místo a ohrožuje tradiční sociální předivo společnosti této země.

Zóny oproštěné od LGBT vyhlašují místní úřady a nepředstavují žádný zákonný vynutitelný status, ač kritici tvrdí, že záměrem je přimět členy LGBT komunity, aby se cítili být v těchto oblastech nevítaní. V prosinci Evropský parlament odhlasoval doporučení polské vládě, aby tato vyhlášení anulovala.

Polští konzervativci odpověděli, že jejich záměrem je chránit děti a tradiční rodiny před prohnilostí vlivu hnutí za práva gayů.

Někteří polští konzervativci si ve skutečnosti myslí, že strana Zákona a spravedlnosti je v záležitostech LGBT nepřijatelně měkká. Nová strana Konfederace, jak Voice of Europe nedávno referoval, už začíná od PiS přetahovat příznivce, a to zčásti proto, že tvrdě odporuje agendě LGBT.

By Michael Lord 13 March 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/03/poland-french-commune-cuts-ties-with-polish-town-over-lgbt-opposition/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments