Město v Severní Karolíně jednohlasně schválilo reparace pro černé obyvatele

MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, Terorismus

Město Asheville v Severní Karolíně odhlasovala poskytnutí reparací pro černé obyvatele města a jejich potomky – nikoliv přímými platbami, nýbrž prostřednictvím ‚investic do oblastí, kde se černí obyvatelé potýkají s neproporcionálností,‘ uvádí Citizen Times.

„Po stovky let prolévaná černá krev v podstatě plní ten pohár, ze kterého pijeme až dodnes,“ řekl radní Keith Young, jeden ze dvou černých členů radnice, která v úterý večer v poměru 7:0 odhlasovala schválení těchto opatření.

„Prostě nestačí jen odstranit ty sochy. Černoši v této zemi se potýkají s problémem, který má systémovou povahu,“ dodal Young.

Usnesení volá po tom, aby město vytvořilo Komisi komunitních reparací, kdy pozve komunitní skupiny a další místní správní orgány, aby se připojily. Bude to na této komisi, aby připravila konkrétní doporučení pro programy a zdroje na ně použité.

Radní Sheneika Smith, která je sama černá, řekla, že radnice dostává emaily od těch, „kdo se ptají: ‚Proč bychom měli platit za to, co se dělo během otrokářství?‘“

„Otroctví je ale tou institucí, která v počátečním bodě posloužila k vybudování silné ekonomické základny pro bílou Ameriku, která se pokoušel černé udržet navždy v podřízenosti za účelem svého pokroku,“ řekla Smith. – Citizen Times

Usnesení radnice začíná:

JELIKOŽ černí lidé byli nespravedlivě zotročeni; a

JELIKOŽ černí lidé byli nespravedlivě segregováni; a

JELIKOŽ černí lidé byli nespravedlivě vězněni; a

JELIKOŽ černým lidem bylo rasistickými praktikami v soukromém trhu nemovitostí upíráno bydlení, včetně stanovení limitů, směrování, skupování prodávaných a opouštěných nemovitostí, upíráním hypoték a přetvářením chudých čtvrtí na bohaté.

„K výsledným rozpočtovým a programovým prioritám by mohlo patřit, aniž by se to na ně omezovalo, zvýšení vlastnictví bydlení menšinami a zvýšení další cenové dostupnosti bydlení, zvýšení vlastnictví podnikům menšinami a zvýšení kariérních příležitostí, strategie růstu majetkového podílu a generačního bohatství, rušení rozestupů v dostupnosti zdravotní péče, vzdělání, zaměstnání a placení, bezpečnost čtvrtí a spravedlnost v trestní justici,“ pokračuje usnesení.

Zbytek té zprávy si přečtěte zde.

by Tyler Durden

Thu, 07/16/2020 – 12:45

Zdroj: https://www.zerohedge.com/political/north-carolina-city-unanimously-approves-reparations-black-residents

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments