Města pod vládou Demokratů, která zkrátila financování Policie, se teď potýkají s rekordně vysokou kriminalitou

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA, Světová

Města pod vládou Demokratů, která zkrátila financování Policie, se teď potýkají s rekordně vysokou kriminalitou

Města pod vládou Demokratů, která podpořila snahy o „de-financování policie“ se teď potýkají s rekordně vysokou kriminalitou, hlásí NYT.

New York, Los Angeles, Minneapolis, Philadelphia a další bašty Demokratů se teď potýkají se znepokojivým nárůstem násilí.

Vzedmutí kriminality nutí liberální vůdce těchto měst, aby úplně přehodnotili své zkratovité reakce při de-financování policejních útvarů.

Dailycaller.com hlásí:

Policejní útvar Los Angeles (LAPD) přišel roku 2020 o 150 milionů $, čilo o 8% svého rozpočtu, hlásí NYT. Policejnímu útvaru Minneapolis a Metropolitnímu policejnímu útvaru zkrátily rozpočty o 7,7 milionu $ respektive o 15 milionů $.

Loni narostl počet zabitých o 45% v New Yorku a o 36% v Los Angeles, uvádí NYT.

Tento trend je vidět i v menších městech. Např. Louisville loni zažilo rekordní počet 173 vražd. Město očekává, že počty roku 2021 ještě vzrostou, uvádí NYT.

Městská radnice Los Angeles v polovině května zvrátila své rozhodnutí z roku 2020, když schválila nárůst financování LAPD, čímž v podstatě obnovila původní rozpočet tohoto útvaru. LAPD plánuje pro rok 2021 použití svého zvýšeného rozpočtu k najmutí dalších 250 policistů, uvádí zpráva.

Los Angeles a další města, která postihl trend nárůstu násilné kriminality, nejspíš budou mít potíže vrátit kriminalitu zpět na před-pandemickou úroveň, jelikož země od 2020 roku zažívá i historicky vysoký nárůst nákupů střelných zbraní.

„Přišli jsme o skoro desetiletí zlepšování,“ řekl náčelník LAPD Michel Moore, když mluvil o 350 vraždách registrovaných v Los Angeles roku 2020, tj. nejvíce za posledních deset let.

„Nebudu namítat proti tomu podřadnému bydlení, vzdělání, rozpadu rodin, tvrdému zneužívání, systému, který je rasistický, a systémovým problémům, které se hromadily po generace,“ řekl Moore, když se ho ptali na hnutí za „De-financování policie.“ „Náprava toho ale nespočívá v odstranění policie.“

May 26, 2021 Sean Adl-Tabatabai

Zdroj: https://newspunch.com/democrat-cities-that-cut-police-funding-are-now-struggling-with-record-high-crime-rates/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel Molík
1 rok před

Zejména v nárůstu kriminality je zřejmý trend gradace protibělošského rasismu. Módní vlna iniciativního blbnutí se šíří po celých USA na základě idejí BLM a nevynechala pochopitelně ani policii.