Mešita v Belgii asi přijde o dotace od daňových poplatníků kvůli homofobickým prohlášením imáma

LGBTQI, MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY

Imám z této mešity v příspěvku na Facebooku napsal, že homosexualita přináší choroby a úpadek

Mešita v Belgii asi přijde o přístup k státním dotacím, neboť její imám na sociálních médiích učinil homofobické prohlášení, tvrdí vlámský ministr Bart Somers (Otevření Vld).

Somers zahájil správní řízení k odebrání státního uznání mešitě Yesil Camii v Houthalen-Helchteren, což by vedlo ke ztrátě přístupu mešity k penězům daňových poplatníků.

K Somersovu rozhodnutí dochází poté, co imám této mešity vystavil na Facebooku homofobické prohlášení, hlásí HLN.

Orgány vnitra si ten příspěvek prošly. V daném příspěvku se imám neskrýval svou averzí k homosexualitě. Mj. napsal, že homosexualita přináší choroby a úpadek a pokoušel se tímto způsobem vysvětlit, proč je homosexualita v islámu zakázaná. Ty orgány pak Somersovi doporučily, aby mešitě odebral státní uznání.

„Mezi prohlášeními mešity byla taková, která jsou homofobická. Ta jsou v rozporu s lidskými právy. V důsledku toho musím zahájit správní řízení ke zrušení tohoto uznání,“ řekl Somers HLN.

Proběhnou ještě konzultace s různými orgány a i mešita sama bude mít příležitost se hájit. K rozhodnutí dojde během 60 dnů.

Mezitím může mešita zůstat otevřená. I kdyby mešita ztratila uznání, má pořád povoleno zůstat otevřená.

„Bude-li uznání staženo, neznamená to, že mešita bude zavřená. Znamená to, že z Vlámska už nebude dostávat žádné další dotace a znamená to, že je tu problém s předpisy, na nichž toto rozhodnutí závisí,“ řekl Somers.

Náhledový obrázek: Mešita Yesil Camii v Houthalen-Helchteren v Belgii. (www.local-masjid.com)

January 29, 2021

editor:REMIX NEWS

author:JOHN CODY

Zdroj: https://rmx.news/article/article/mosque-in-belgium-could-lose-taxpayer-subsidies-after-homophobic-statements-from-imam

4 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
alhamajda
26 dní před

Zločin homofobie se přece islámu netýká, ten může vše…