Merkelová tlačí EU, aby převzala roli globální vlády: ‚Svět potřebuje více Evropy‘

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA, Světová

Ve čtvrtek kancléřka Angela Merkelová předestřela své záměry pro nadcházející německé šestiměsíční předsednictví Evropské unii, kdy říká, že cestou vpřed pro tento do potíží zabředlý blok je uchvácení větší globální role a posílení mezinárodní vlády.

„Dramatické globální důsledky koronavirové pandemie vyžadují, aby Evropa převzala vyšší globální odpovědnost,“ řekla dolní komoře německého parlamentu Bundestagu Merkelová.

„V tomto okamžiku potřebuje svět silný hlas Evropy k ochraně lidské důstojnosti, demokracie a svobody,“ dodala podle zpráv Reuters.

K pokračujícímu postupu čínského koronaviru postihujícího ohromné části světa Merkelová řeka, že to je pro svět okamžik poučení o tom, jak si poradit s „autoritáři,“ kteří se snaží jej zneužít pro své vlastní účely.

„Ti chtějí podvracet vládu zákona. Chtějí narušit lidskou důstojnost. Chtějí podvrátit lidská a občanská práva lidí,“ pokračovala.

Konkrétně Merkelová tvrdila, že pro Evropu představuje problém šíření dezinformací o tom viru, i když bojovala za nalezení nějakého jednotného hlasu v této záležitosti:

„To je něco, čemu se potřebujeme postavit, a to nejen tady,“ řekla ve svém projevu k Bundestagu Merkelová.

To není poprvé, kdy se Merkelová pokouší podsouvat globální roli pro EU.

Jak minulý měsíc Breitbart News referoval, tak podporuje to, že by tato politická unie poskytovala směrnice k potýkání se s pandemií čínského koronaviru zakládající se na tom, o čem tvrdila, že je ukázkovým důkazem úspěchů této organizace.

Pro ni zůstává řešení prosté: více EU, na více místech a častěji.

A to i přes důkazy, že Evropě se už od prvního dne nedařilo dosáhnout žádné úrovně jednohlasné shody o tom, co dělat a jak to dělat.

Merkelová promlouvá před pátečním summitem EU, od kterého se čeká, že se zaměří na stanovení rozpočtu tohoto bloku pro nadcházející roky stejně jako na rekonstrukční program ekonomiky tohoto bloku vynořující se z pandemie.

Předsednictví Rady Evropské unie přechází mezi členskými státy rotačně a trvá šest měsíců, kdy Německo svoji roli převezme od 1. července do konce tohoto roku.

ODD ANDERSEN/AFP/Getty

SIMON KENT

18 Jun 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/politics/2020/06/18/germanys-merkel-pushes-e-u-global-government-role-the-world-needs-more-europe/

3 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel Molík
1 rok před

Pod taktovkou Merkelové význam Evropy na globální mocensko-politické šachovnici se zmenšuje a tak samotná Evropa se posunuje na periferii globálního vývoje. Merkelismus a eurohujerismus jsou zhoubné ideové směry, které na základě svého velkého škůdcovského potenciálu mohou Evropu posunout až na okraj politického a civilizačního propadliště. Merkelová je mimo mísu, měla by si uvědomit, že u neněmeckých národů Evropy se neprojevují atavismy prušácké disciplíny a oddanosti. Ona se snaží přizpůsobit Evropu svým vizím na základě totální ignorace reality.