„Merkelová své funkční období těžko dokončí,“ říká kampaňový manažer CDU

Evropská Unie, POLITIKA

Konflikt mezi Fidesz a seskupení Evropská lidová strana v Europarlamentu je téměř tragédie, řekl listu Magyar Hirlap Werner J. Patzelt, manažer kampaně CDU v Sasku a profesor politologie na Technische Universität Dresden, k čemuž dodal, je velice důležité, aby nikoliv levicové strany držely pospolu i přes nátlak levicových médií a stran.

Patzelt řekl, že německá CDU je pod palbou médií, ale i přes kritické poznámky, jaké mají na veřejnosti vůči Fidesz, tak většina strany chce s maďarskou vládou dobré vztahy.

Podle Patzelta pro CDU „nastal střetu s realitou“, kdy si aliance vedená touto stranou uvědomila, že časy, kdy pravicoví voliči neměli jinou volbu než strany Unie, jsou už pryč. Spolkové volby 2017 ukázaly, že musí počítat s AfD a teď už si CDU/CSU také chtějí znovu vydobýt důvěru voličů, kterou přenechali ve prospěch AfD.

Dodal, že to vypadá, že nová předsedkyně CDU Annegret Kramp-Karrenbauer není jen prostou kopií Angely Merkel a že mezi nimi je několik politických sporů.

„Nesázel bych na to,“ řekl tento profesor, když se ho ptali, zda Merkelová dokončí své funkční období, „protože SPD nejspíš do konce letošního roku ukončí koalici.“

Werner J. Patzelt promlouval na summitu MCC o migraci v Budapešti organizovaném Kolegiem Matyáše Korvína.

By Hungary Journal 27 March 2019

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2019/03/campaign-manager-cdu-merkel-unlikely-to-complete-her-term/

 

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments