Merkelová před volbami zlořečí populistům a volá po ‚pro-menšinové‘ Evropě ‚hodnot‘

Evropská Unie, POLITIKA

Populisté jsou „nepřáteli“ Evropy a pokouší se zničit globalistické „hodnoty“ tohoto kontinentu, varovala před volbami do Europarlamentu tento týden Angela Merkelová.

Německá kancléřka promlouvající tento víkend v Záhřebu naléhala na Chorvaty a další evropské voliče, aby tento týden u volebních uren nepodlehli mámení politických sil bojujících za suverenitu, proti masové migraci.

Vlastenectví a podpora pro federální evropský superstát, v němž bude národní suverenita převedena na Brusel, „nejsou v rozporu“, řekla kancléřka, když zdůrazňovala: „Naše hodnoty znamenají, že můžeme být hrdí na svou zemi a současně pracovat na budování Evropy.

„Máme tu populistické proudy, které v mnoha oblastech tyto hodnoty popírají, a ty naše Evropské hodnoty chtějí zničit,“ řekla Merkelová, když přitom jako na příklady uvedeného poukazovala na základní lidská práva a ochranu menšin.

„Národovectví je nepřítelem Evropského projektu a v tom si musíme teď v posledních dnech před volbami udělat jasno,“ dodala spolu se zdůrazňováním, že Evropa je „projektem míru“ a „projektem svobody“ a „projektem prosperity“.

Tato veteránka vůdcovství Německa na uvedené demonstraci vystoupila po boku politického kolegy z Křesťanskodemokratické unie (CDU) Manfreda Webera, vůdce kandidátky do Europarlamentu neoliberálního, tzv. centro-pravicového seskupení.

V sobotu se u Webera projevila ozvěna poselství Merkelové, jelikož po volbách z tohoto týdne vyloučil jakoukoliv spolupráci s populisty, kdy chorvatským médiím řekl: „Pravicoví populisté a extremisté jsou těmi, kdo Evropu chtějí zničit, jsou to ti, co už nevěří na tomto kontinentě v žádné partnerství, a proti těm my budeme bojovat.“

Ve stejné době, kdy Merkelová promlouvala k basketbalovému hřišti v Záhřebu, tak patriotické, národní suverenitu vyznávající strany vedly demonstraci v Miláně, kde italský místopředseda vlády Matteo Salvini vracel úder Brusel podporujícími politikům establishmentu.

„Tady není žádná krajní pravice, jsou tu jen politici se zdravým rozumem,“ řekl davům na Piazza del Duomo, přičemž vyhlašoval: „Extremisté jsou ti, co Evropě vládli posledních 20 let ve jménu zbídačování a chudoby.“

Když tento ministr populistické strany Liga popisoval „Evropu národů a lidu, o níž vždy mluvili De Gasperi, De Gaulle a Margaret Thatcher,“ jako „ten nejkrásnější ze všech snů,“ tak zároveň o figurách globalistů, mezi něž zařadil Merkelovou, francouzského vůdce Emmanuela Macrona a miliardáře George Sorose, mluvil jako o „zrádcích“ pracující na tom, aby tuto vizi zradili „ve jménu financí, multinacionalismu, peněz a nekontrolovatelné imigrace.“

Michele Tantussi/Getty Images

VIRGINIA HALE

21 May 2019

Další zdejší články k tématu (počínaje článkem o zmiňované demonstraci Salviniho):

Salvini na celoevropské populistické demonstraci sliboval, že ‚Evropu osvobodí od té ilegální okupace organizované Bruselem‘

Švédský ministr spravedlnosti označil kampaň populistů do EU za ‚oživení Goebbelsova ducha‘

Populistická revolta se šíří: Ministři nové estonské vlády vzdorují integraci EU

Stovky migrantů z řad „Černých vest“ zabraly terminál pařížského letiště pod heslem: „Francie nepatří Francouzům!“

Poslední články z kampaně Vítka Jedličky do Evropského parlamentu:

Otevřený dopis Čechům a Liberlanďanům,

Jedlička: Horák a Kremlík moji poradci do Evropského parlamentu

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/05/21/merkel-populists-enemy-europe-values/

 

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lucie Jungbauer
2 let před

Volme SPD a pomozme vzpamatovat Evropu!!! 

Lucie Jungbauer
2 let před

SPD !!!

Pavel Molík
8 měsíců před

Výzvy Merkelové v intencích merkelovské politické korektnosti a impertinentní natolik, že už otevřeně vyzývají k autodestruktivitě národů východní Evropy, mají jasné kontury mafiánského vydírání – racketeeringu. EU v podání Merkelové mně připomíná Třetí říši. Zlořečen buď ten, jenž je nepoučitelný a svůj voličský hlas opakovaně dává Merkelové a její partaji.