Merkelová pár dnů před volbami vypískávána v domovském volebním obvodu

Evropská Unie, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA

Odcházející německá kancléřka Angela Merkel jen pár dnů předtím, než Němci vyrazí k volbám, narazila ve svém domovském obvodu během kampaně po boku svého nástupce Armina Lascheta na vyřvání a vypískávání.

Merkelová s panem Laschetem, který vede kampaň Křesťanskodemokratické unie (CDU), promlouvala v úterý k davu ve Starlsundu v Meklenburskz-Předním Pomořansku, kdy tato oblast byla pro paní Merkelovou po desítky let jejím volebním obvodem.

Tento pár se od davu, který se shromáždil na venkovní akci i přes déšť, dočkal vyřvání a vypískávání, když Merkelová přednášela svou závěrečnou oficiální řeč v tomto svém domovském obvodu, neboť v neděli po spolkových volbách odejde do důchodu.

Podle zprávy od novin Bild z toho vyřvávání obviňují hnutí proti lockdownu Laterální myšlení (Querdenker), které vedlo protesty proti lockdownům v celém průběhu pandemie wuhanského koronaviru.

Letos v dubnu dostali protestující z Querdenker zákazy shromažďování od několika regionálních soudů po celém Německu.

Paní Merkelová využila této příležitosti, aby Lascheta pochválila jako kandidáta CDU na německého kancléře a tvrdila, že ji nahradí a udrží sílu německé ekonomiky.

Merkelová se uchýlila k varování před možnou koalici Sociálních demokratů (SPD), Zelených a Marxistické strany levice, tj. před rudou-rudo-zelenou koalicí, která možná nastane, neboť průzkumy naznačují, že v neděli získá SPD nejvíce hlasů.

Projekce INSA zveřejněná tento týden naznačuje, že SPD by mohla získat až dvakrát tolik křesel jednotlivých obvodů, než CDU a jejich bavorský spojenec Křesťanská sociální unie (CSU).

K davu promluvil i Laschet, který konstatoval, že společnosti v Německu by neměly být podrobeny vysokému zdanění a říkal, že Německo se sice musí stát „klimaticky neutrální průmyslovou zemí,“ že ale bude-li to dělat příliš rychle, tak to povede k přemístění průmyslových pracovních míst do zemí jako Čína.

JOHN MACDOUGALL/AFP via Getty Images

CHRIS TOMLINSON

24 Sep 2021

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2021/09/24/merkel-booed-in-home-constituency-days-before-german-federal-election/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments