Merkelová je po kontaktu s koronavirem infikovaným doktorem v karanténě

Evropská Unie, POLITIKA

Německá kancléřka Angela Merkel se uvrhla do karantény u sebe doma, neboť měla kontakt s doktorem infikovaným tímto Wuhanským koronavirem.

Mluvčí vlády Merkelové Steffen Seibert – představující tzv. „velkou koalici“ mezi údajně centro-pravicovou Křesťanskodemokratickou unií (CDU) a levicovými Sociálními demokraty; zhruba toho jako by existovala koalice Toryů a Labouristů nebo Republikánů a Demokratů, kteří mají společnou administrativu – reportérům řekl, že doktor, který v pátek kancléřce píchnul vakcínu na pneumokoky, byl následně na tento čínský virus pozitivně otestován.

Následně byla tato 65letá politička dána do karantény, údajně dobrovolně, přičemž bude dále pracovat a budou ji pravidelně testovat, uvádí CNBC.

Tato pandemie v Německu prudce zrychluje, když je tam přes 90 mrtvých a více než 20 000 potvrzených infikovaných, ač to druhé číslo je asi částečně důsledkem toho, jak se v této zemi testuje daleko více než jinde.

Kancléřka Merkelové předtím Německému lidu dost chmurně řekla, že „od Druhé světové války náš národ nepostihl větší problém, který by vyžadoval takovou míru společné a jednotné činnosti,“ a že „je to na každém jednom z nás, abychom s tím bojovali.“

Tato země zavedla jedny z nejdrakoničtějších opatření na tomto kontinentu, kdy jsou schůzky více než dvou lidí mimo domov a mimo pracoviště zakázány.

To je v příkrém kontrastu k situaci v Británii, kde byly školy a pak hospody, kavárny, tělocvičny atd. zavřeny až teprve v posledních dnech a sociální odstup se „doporučuje“ – což vede k těm bandám lidí, co se pořád hloučkují v obchodech, parcích a na veřejných tržištích, zjevně aniž by jim docházelo, jaké by to mohlo mít důsledky.

MICHAEL KAPPELER/POOL/AFP via Getty Images

JACK MONTGOMERY

22 Mar 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/03/22/merkel-quarantined-contact-doctor-infected-coronavirus/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jarumas
2 měsíců před

Dufajme, že aj ochorie, spôsobila Európe väčšie škody aj trvalé následky ako jej skutočný tatino Adolf.