Mediální regulátor vyšetřuje dokumentární pořad o zločinech cikánů

Cenzura a informační manipulace, NWO

Britský úřad dohledu nad vysílači Ofcom poté, co dostal přes 800 stížností, vyšetřuje program Channel 4 vysílaný jako Vyslání: Pravda o zločinech při cestování. Mluvčí quango řekl, že přezkoumají, „zda tento program porušuje naše pravidla způsobování škody a urážení,“ hlásí Metro.

Tento dokument byl vysílán v dubnu na obvykle politicky korektní televizní stanici Channel 4 známé experimentálními show a vychvalované za informativnost o současných záležitostech v jejich programech. Vyslání: Pravda o zločinech při cestování líčil četné příběhy Angličanů mluvících o vydírání, hrozbách a zneužívání, jehož se jim dostalo od zločinců z řad Romů Cikánů a jiných kočovných komunit. Prezentátor mluvil s asijským podnikatelem, kterému dělali nájezdy do jeho restaurace a jemuž cikáni napadli i manželku.

Na Channel 4 promlouvalo mnoho policistů, někteří z nich zůstali anonymní, kteří mluvili o prominentních cikánech zapojených do štvanic na zajíce, tj. krvavě krutého sportu, při němž štvou vzteklé psy a ještě vzteklejší lidi do takových ukrutností a provádět v britské divočině štvanice, často s nebezpečnými důsledky. Policisté, jejichž identita zůstala skrytá, varovali, že orgány zákona byly zase opět, příliš vystrašené, aby je neoznačili za rasisty, na to, aby se odvážily provést razii proti zločinům způsobujícím napětí v komunitě.

Ty charity, které obhajují kočovné komunity, rozběhly žaloby směrované proti Channel 4 kvůli tomuto programu, kdy se tento do hloubky vnikající dokument pokouší obviňovat na základě přezíravého chování několika jednotlivců i běžné cikány v ulicích. Když regulátor se zákonnou pravomocí používá široký a subjektivní termín „škody a urážení“, tak by to pro tvůrce dokumentu mohlo opravdu přinést potíže. Channel 4 už tento program z jejich chytlavých služeb odstranili. Pokud Ofcom přistoupí k řízení, tak by to v podstatě mohlo lidem znemožňovat, aby kritizovali menšinové komunity v rádiu a v televizi.

By Frankie Rufolo 14 June 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/06/uk-regulator-investigating-documentary-on-crimes-by-gypsies/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments