Mecenáš Konzervativní strany přechází k UKIP

Nezařazené

Zběhnutí multimilionáře Arrona Bankse přichází spolu s tím, jak David Cameron připravuje proslov na výroční konferenci své strany.

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

Sky News exkluzivně odhalily, že Multimilionářský podnikatel a dlouhodobý mecenáš Konzervativců říká, že přesměruje svou podporu na UKIP.

V den, kdy David Cameron promlouvá na konferenci, Aroon Banks, který před tím poskytoval podstatné příspěvky straně Toryů, předloží vůdci UKIP Nigelu Faragovi šek na 100 000 liber.

Pan Banks říká, že nevěří tomu, že pan Cameron zreformuje EU, ani že zařídí odchod UK z ní.

„Podporoval jsem Konzervativní stranu po mnoho let, ale dospěl jsem k uvědomění, že má hlediska podporuje pouze UKIP,“ řekl.

Nigela Farage v posledních letech posílili četní přeběhlíci.

Dodal: „Být členem EU je jako mít lístek první třídy na Titanic. Zůstat v EU je ekonomicky neudržitelné.“

Jeho přestup přichází den poté, co se veterán konzervativních poslanců Bill Cash dověděl, že jeho syn William se rozhodl stát kandidátem UKIP, a že byl rovněž jmenován mluvčím dědictví této strany.

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

Rovněž to následuje po víkendovém přeběhnutí konzervativního poslance za Rochester a Strood Marka Recklesse, který se stal druhým poslancem Toryů nuceným doplňovacími volbami ke změně strany.

Ve středu spolu s tím, jak delegáti Toryů vzhlíží k panu Cameronoví, že stanoví pro svou stranu politiku pro příští obecné volby, přichází fámy o dalším přeběhnutí.

Takže to bude možná úleva, že to nebude další jméno z Dolní sněmovny, ale také zklamání, že straně pana Farage se dostane finanční posily.

Byl to totiž bývalý mecenáš Toryů Paul Sykes, který pro UKIP financoval hlavní reklamní kampaň před jejími úspěšnými květnovými euro-volbami.

Další finanční injekce od bývalého donátora Konzervativců neznamená jen převod peněz, nýbrž i ránu pro Konzervativní stranu, která se holedbá, že ji přeci podporují vůdci businessu.

Pan Banks je zakladatelem skupiny Brightside, jednoho z největších pojistných brokerů v Británii.

Ten řekl: „Konzervativní strana zkouší, jestli jí zbaštíme mýtus, že reforma EU je dosažitelná, když upřímně všechno, co může Cameron nabídnout, je chození kolem horké kaše.“

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

Jeho příspěvek je jedním z největších, které kdy byly UKIP poskytnuty, a pomůže financovat její tři nadcházející kampaně k doplňkovým volbám.

Přední poslanec Labouristů Michael Dugher řekl: „Podpora Davida Camerona krvácí a jeho autorita zažívá odliv. Svou stranu už není schopen kontrolovat, a ta už zjevně nemá v jeho vůdcovství žádnou důvěru.“

Ale o UKIP pro změnu vůdce Dolní sněmovny William Hague při rozhovoru se Sky News řekl, že UKIP postrádá „sílu a hloubku,“ aby se stala rozumnou propozicí k vedení země.

Řekl: „UKIP je úplně kapela jednoho muže.“

Anglický originál, několik videí a obrázkové galerie ze sjezdu najdete na: http://news.sky.com/story/1345219/conservative-party-donor-switches-to-ukip

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

Zdroj: news.sky.com

Čtěte také:

Sdílejte přátelům

14
Komentujte

0 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na