Matteo Salvini je nejvěrohodnějším politikem Itálie

Evropská Unie, POLITIKA

Nedávný průzkum zjistil, že tento bývalý ministr vnitra a současný vůdce pravicově populistické strany Liga, Matteo Salvini, je italským politikem s nejvyšší důvěrou.

Matteo Salvini v důvěře překonal v Itálii všechny politiky, když 39 procent respondentů říká, že tohoto italského buřiče podporují, hlásí Il Gironale. Ten v současnosti vede před italským ministerským předsedou Giuseppe Contem, který mý podporu 35 procent italské veřejnosti.

Šéfová pravicové strany Bratři Itálie, Giorgia Melonile, se umístila jako třetí s 29 procenty těch, co jí důvěřují.

Tento průzkum o současných italských záležitostech vedený Agora rovněž ukázal, že Salviniho populistická Liga zůstává nejpopulárnější stranou s 31,8 procenty podporujících.

Obě strany tvořící v Itálii současnou levicovou koaliční vládu, tj. Hnutí pěti hvězd a Demokratická strana, mají podporu pod 20 procent.

V sobotu se v Římě shromáždily desetitisíce lidí na demonstraci „Hrdost Itálie“, kterou vedl Salvini, k němuž se přidala Giorgia Melonile a bývalý ministerský předseda a šéf strany Forza Italia Silvio Berlusconi.

Salvini promlouvající ke svým příznivcům řekl: „Je to ta Itálie, která pracuje a trpí, která sní a doufá.“

Melonile, zatímco její příznivci skandovali její jméno, řekla: „To my jsme lid. A my máme svou identitu. Já jsem Giorgia, jsem žena, jsem matka, jsem Italka a jsem křesťanka a to mi nemůžete vzít.“

61letá žena, která se demonstrace zúčastnila, Associated Press řekla: „Chceme od Mattea (Salviniho), aby nás vedl do voleb, co nejdříve to půjde. A jakmile budeme mít možnost konečně už hlasovat, tak ohromně zvítězíme.“

Pokud by strany Salviniho, Melonile a Berlusconiho daly dohromady alianci, tak průzkumníci věří, že by snadno v příštích volbách dosáhly dostatečnou podporu k získání kontroly nad italským parlamentem.

MIGUEL MEDINA/AFP/Getty Images

KURT ZINDULKA

22 Oct 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/10/22/poll-matteo-salvini-is-most-trusted-politician-italy/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments