Masky navždy: Německo kuje povinné nošení masek každý rok od října do Velikonoc

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, NWO, Odvážný nový svět

Zákonodárci v Německu údajně uvažují o zavedení každoročního povinného nošení masek v zimních měsících, kdy se to má synchronizovat s požadavkem na zimní pneumatiky na autech.

Zpráva z německých novin Welt am Sonntag tvrdí, že Sociálními demokraty vedená koaliční vláda ‚řízení společnosti pomocí semaforů‘  chystá schválení legislativy požadující, aby němečtí občané nosili každý rok na veřejnosti masky od října do Velikonoc, aby se tak údajně omezilo šíření respiračních onemocnění jako čínský koronavirus.

Ministr zdravotnictví Karl Lauterbach v reakci na tuto zprávu řekl, že ač kvůli mírným účinkům současných variant viru nejsou žádné důvody k panice, tak varoval, že Německo čeká „další podzim, kdy se nebudeme moci vrátit k normálnosti.“

Když se Lauterbach vyjadřoval k zavedení povinnosti každoročního nošení masek, tak řekl: „V současnosti připravujeme předpisy pro podzim. Tyto předpisy lze rovněž zestručnit tak, že řekneme, že to budou naše zimní pneumatiky,“ k čemuž dodal: „Potřebujeme více, než co jsme dali na letní pneumatiky. Takže se ty zimní pneumatiky připravují.“

Ministr zdravotnictví se odkazoval na tzv. zákon ‚O do O“, který v Německu od motoristů vyžaduje, aby svá auta každý rok od října do Velikonoc vybavili speciálními zimními pneumatikami.

Ač Německo zrušilo většinu svých lockdownových restrikcí, tak na některých místech požadavek nošení masek nadále trvá, včetně nemocnic, pečovatelských domů a veřejné dopravy.

Lockdownové pravomoci udělené spolkové vládě podle Zákona o ochraně před infekcemi mají vypršet 23. září, což znamená, že zákonodárci v Bundestagu budou k realizaci takového kroku potřebovat tuto legislativu nahradit nebo upravit.

Říká se, že politici před přijetím konečného rozhodnutí o každoroční povinnosti nosit masky čekají na závěry zprávy, která se očekává na konci tohoto měsíce od multi-disciplinární komise zdravotních expertů, kteří budou provádět posouzení ke každému lockdownovému řádu, jaký stát uvalí.

Lauterbach mezitím také tento týden řekl, že ač vláda nebude sice zase zkoušet uvalit povinné očkování – když se jí to letos už jednou nepodařilo – tak stejně lidi vyzývá, aby si zašli na další očkovací dávku.

Ministr zdravotnictví si stěžoval, že v současnosti přes 80 procent těch nad 60 nedostalo svou čtvrtou injekci, a argumentoval, že každý, kdo chce ochránit sebe nebo ostatní, by si měl nechat dát posilovací dávku bez ohledu na věk. Celkem tři čtvrtě populace už dostalo jednu nebo dvě injekce koronavirové vakcíny, zatímco 59,8 procent dostalo nejméně jednu posilovací injekci.

Poslední čísla od německého Institutu Roberta Kocha pro kontrolu chorob z pátku ukazují, že míra infikovanosti během posledního týdne byla 427,8 na 100 000 lidí, tj. nárůstu oproti 318,7 z minulého týdne.

KURT ZINDULKA

18 Jun 2022

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2022/06/18/masks-forever-germany-plotting-to-mandate-masks-annually-from-october-to-easter/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments