Marion Maréchal plánuje konferenci ke sjednocení francouzské pravice

Evropská Unie, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA

Bývalá populistická poslankyně Marion Maréchal spolu s několika dalšími prominentními konzervativci se na nadcházející konferenci tento měsíc pokusí sjednotit francouzskou pravici.

Tento „Konvent pravice“ má proběhnout 28. září v Paříži a povede jej madame Maréchal spolu s prominentním konzervativním filosofem Erikem Zemmourem, vyhlášeným oponentem masové migrace, hlásí Le Monde.

Francouzský magazín L’Incorrect, který se organizace této akce také účastní, ji popisuje jako „první větší konvent pravice zaměřený na to, aby si ta našla své neopominutelné postavení ve filosofické a politické debatě o budoucnosti.“

Podle spojence Maréchal a prezidenta asociace podnikatelů François de Voyera je účelem tohoto konventu „vytvořit ekosystém, který bude příznivý pro to,“ aby vyrostla alternativa k progresivnímu programu francouzského prezidenta Emmanuela Macrona.

L’Incorrect na své webové stránce dodává: „Populisty, neliberály nebo konzervativce, tj. alternativu k tomu progresivismu, po které je ve Francii poptávka, bude třeba ještě vybudovat.“

„Čas partyzánských manévrů různých skupinek neustále postrádajících strategii už skončil. Nastal čas probudit se a provést vítězný návrat,“ napsali.

Tato konference je první větší politickou akcí Maréchal ve Francii od té doby, kdy v roce 2017 po porážce své tety Marine Le Pen v prezidentských volbách proti Macronovi rezignovala na svou někdejší pozici poslankyně za bývalou Národní frontu (nyní Národní obrodu).

Maréchal od roku 2017 vytvářela v Lyonu svoji vlastní politickou školu, kterou letos napadli krajně levicoví extremisté, a v roce 2018 pronesla ve Washingtonu DC proslulý projev na konferenci CPAC, kde dlouze promlouvala o vzestupu Islámu ve Francii.

„Po čtyřiceti letech masové migrace, tlaku islamistických lobbyistů a politické korektnosti podstupuje Francie přerod z nejstarší dcery Katolické církve na maličkou neteřínku islámu. A terorismus je na tom jen špičkou ledovce – tohle už není ta Francie, za kterou bojovali naši prarodiče,“ prohlásila tehdy během svého projevu.

BERTRAND GUAY/AFP/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

6 Sep 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/09/06/marion-marechal-aims-unite-french-right-conference/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments