‚Máme dost místa,‘ skandují tisíce pokrokových Němců dožadujících se VÍCE migrantů z vyhořelého tábora Moria

Migrace, MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY

V neděli se v Německu do ulic vyhrnuly tisíce protestujících, aby od vlády po vyhoření řeckého migračního tábora Moria požadovaly přebírání většího počtu migrantů.

V Berlíně kolem 5 000 pro-migračních aktivistů uspořádalo masové shromáždění s transparenty prohlašujícími, „máme dost místa,“ a „nikoho neopouštějte,“ a od německé vlády se dožadovali, aby brala více uprchlíků. Podobné protesty byly zaznamenány i v německých městech Mnichov, Lipsko a Kolín, stejně proběhly protesty i ve francouzské Paříži.

Minulý týden německá kancléřka Angela Merkelová prohlásila, že její vláda převezme 1500 z odhadovaných 13 000 migrantů bez bydliště z tábora Moria, který vyhořel do základů při po požáru, o kterém panuje přesvědčení, že ho založila skupina žhářů z řad migrantů.

Levicové protestující ale tento slib neuspokojuje a požadují, aby Německo migrantů vzalo více, kdy volají po větší iniciativě spolkové vlády v rozporu s návrhem, podle nějž by braní dalších migrantů mělo zůstat na jednotlivých německých zemích, uvádí DW.

Aktivistka za práva uprchlíků Tima Kurdi Němce vyzvala, aby tlačili na svoji vládu, aby přijala více migrantů s tvrzením: „Rozhodla jsem se promluvit a sama to vysvětlit ve jménu těch, kdo to nemohou udělat sami… Jestli nemohu zachránit svou vlastní rodinu, tak můžeme zachránit aspoň ostatní.“

„Nemůžeme zavírat oči a obracet se zády,“ dodala.

Aktivistka pro-migrační neziskovky Seebrücle (Mořský most) Sonya Bobrik řekla, že „v Německu je místa více než dost,“ aby mohli přijít další migranti.

I přes zanícenou podporu od skupin levicových aktivistů, mají Němci jako celek obavy, že příliv migrantů z tábora Moria v Řecku by mohl rozpoutat nový příval migrantů do této země.

Průzkum vedený německým vysílačem ZDF zjistil, že 62 procent Němců si myslí, že zemi zaplaví další vlna masové migrace, pokud by snad vláda převzala velký počet migrantů z Moria.

V srpnu kancléřka Merkelová řekla, že by „přijala v podstatě stejné rozhodnutí,“ když se jí ptali, zda lituje rozhodnutí umožnit asi jednomu milionu migrantů zaplavit EU během Evropské migrační krize 2015.

V důsledku její politiky otevřených hranic se demografie Německa radikálně pozměnila, kdy asi 26 procent lidí v Německu, čili 21,2 milionu lidí je teď klasifikována jako osoby „migračního původu,“ což znamená, že to jsou buď sami migranti, nebo mají nejméně jednoho rodiče, který se narodil v cizině.

Očekává se, že do roku 2040 více než třetina populace Německa bude mít zahraniční původ, kdy u největších měst se čeká, že to bude asi 70 procent lidí s migračním původem.

KURT ZINDULKA

21 Sep 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/09/21/we-have-space-thousands-of-germans-protest-for-more-migrants-after-moria-camp-fire/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
1 rok před

Tak vy Němci, kteří tam tak chcete migranty, nechte si je v Německu a nestrkejte je pak do jiných zemí, které je nechtějí. A nedělejte těm zemím problémy. My máme jinou mentalitu a jiné představy o životě. A nechceme se přizpůsobovat migrantům a jejich středověkému životu.