Maďarský ministr zahraničí o zase chystaných redistribučních kvótách: „Ty zavrhujeme!“

Evropská Unie, POLITIKA

Maďarský ministr zahraničí Peter Szijjarto teď během nových pokusů Evropské unie uvalit na své členské státy povinné kvóty na přerozdělování migrantů řekl, že Maďarsko bude v obraně svých hranic pokračovat.

„My se nepodvolíme vydírání ani ze strany Sorosových neziskovek, ani západoevropských vlád či Bruselu,“ řekl během interview s Die Welt Szíjjártó. „My ty povinně stanovené kvóty realizovat nebudeme a nadále jim budeme vzdorovat jako dosud.“

Ministr Szíjártó ve stejném interview také řekl, že by nemělo cenu mluvit o nějakém společném evropském postoji, dokud nebudou řádně chráněny vnější hranice Evropské unie, hlásí About Hungary.

Tento maďarský ministr rovněž řekl, že migrační problém mohou vyřešit jen jednotlivé členské státy a nikoliv posílení agentury ochrany hranic Evropské unie Frontex, o němž Szíjjártó říká, že „funguje jako cestovní kancelář pro migranty“.

V neděli tento ministr zahraničí rovněž maďarskému veřejnému zpravodajskému kanálu M1 řekl, že italské rozhodnutí znovu otevřít své hranice pro masovou migraci je politováníhodné. Rovněž útočil proti návrhům předneseným novou italskou koalicí, že země, které se odmítají zhostit svého spravedlivého podílu na ilegálních migrantech, by se měly nějak trestat.

Szíjjártó vysvětloval, že to není nic jiného než další pokus vyvíjet nátlak na členské státy, aby schvalovaly migrační kvóty, čímž jasně předvádí, že ten mechanismus povinného přerozdělování pořád patří mezi chystané agendy: „To my zavrhujeme,“ řekl.

„Maďarsko nepřijme žádné typy kvót a bude své hranice hájit všemi prostředky,“ řekl tento ministr zahraničí.

Szíjjártó během tohoto interview citoval oficiální čísla z Řecka, která ukazují, že prvních sedm měsíců letošního roku k nim přišlo přibližně 224 000 migrantů. Pak korektně provázal migrační krizi z roku 2015 se současnou situací.

„Jedinou jasnou linií, která Evropu rozděluje, je ta mezi odpůrci a přívrženci ilegální migrace,“ prohlásil Szíjjártó.

Tips? Follow Arthur Lyons

By Arthur Lyons 20 September 2019

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2019/09/hungarian-fm-on-migrant-redistribution-quotas-we-reject-it/

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments