Maďarsko, Polsko a Estonsko zřídily systém včasné výstrahy k boji proti Globálnímu paktu o migraci OSN

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Maďarsko smluvilo dohodu s Polskem a Estonskem o zřízení mechanismu včasné výstrahy proti Globálnímu paktu o migraci OSN, který těmto zemím umožní, aby „zasáhly proti takovým migraci prosazujícím návrhům už v jejich raných fázích, ať už se kují v kuloárech OSN nebo v Bruselu.“

Maďarský ministr zahraničí Peter Szijarto maďarské MTI potvrdil, že takové dohody bylo dosaženo s polskými a estonskými protějšky, hlásí O Maďarsku.

V pondělí Szijarto řekl: „Zase se jasně ukázalo, že ty síly prosazující migraci, chtějí udělat z toho globálního paktu o migraci Spojených národů, tj. z jednoho nejnebezpečnějších migračních dokumentů, všeobecně závaznou povinnost.

Loni v prosinci ve Valném shromáždění OSN hlasovalo 152 zemí pro Globální pak o migraci, zatímco pět hlasovalo proti, 13 zemí se zdrželo a 57 vůbec nehlasovalo.

K Maďarsku, Polsku, České republice, Spojeným státům a Izraeli se, které tento dokument odmítly loni v prosinci, se při posledním hlasování přidalo i Estonsko. Žádná z visegrádských zemí tento pakt nepodpořila, kdy Slovensko se rozhodlo při posledním hlasování nehlasovat.

Szijarto namítal, že cokoliv schváleného Spojenými národy se v podstatě stává součástí mezinárodního práva a justiční praxe. Rovněž zdůraznil nutnost boje proti „návrhům podporujícím migraci.“

Země Visegrádu (V4) v poslední době prosazují svoji politickou vůli způsoby, jaké nemají v minulosti obdoby. Např. šéf kanceláře maďarského předsedy vlády minulý čtvrtek řekl, že Ursula von der Leyen by nemohla být na předsedkyni komise nominovaná, kdyby to nepodpořily země Visegrádu.

Tips? @ALyonsvi

By Arthur Lyons 25 July 2019

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2019/07/hungary-poland-and-estonia-to-establish-system-to-counter-un-global-compact-for-migration/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel
11 měsíců před

To je sice dobrá zpráva, ale forma podání je jak od automatického překladače Googlu. To to nikdo před uveřejněním nečte?