Maďarsko, Polsko a Estonsko zřídily systém včasné výstrahy k boji proti Globálnímu paktu o migraci OSN

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Maďarsko smluvilo dohodu s Polskem a Estonskem o zřízení mechanismu včasné výstrahy proti Globálnímu paktu o migraci OSN, který těmto zemím umožní, aby „zasáhly proti takovým migraci prosazujícím návrhům už v jejich raných fázích, ať už se kují v kuloárech OSN nebo v Bruselu.“

Maďarský ministr zahraničí Peter Szijarto maďarské MTI potvrdil, že takové dohody bylo dosaženo s polskými a estonskými protějšky, hlásí O Maďarsku.

V pondělí Szijarto řekl: „Zase se jasně ukázalo, že ty síly prosazující migraci, chtějí udělat z toho globálního paktu o migraci Spojených národů, tj. z jednoho nejnebezpečnějších migračních dokumentů, všeobecně závaznou povinnost.

Loni v prosinci ve Valném shromáždění OSN hlasovalo 152 zemí pro Globální pak o migraci, zatímco pět hlasovalo proti, 13 zemí se zdrželo a 57 vůbec nehlasovalo.

K Maďarsku, Polsku, České republice, Spojeným státům a Izraeli se, které tento dokument odmítly loni v prosinci, se při posledním hlasování přidalo i Estonsko. Žádná z visegrádských zemí tento pakt nepodpořila, kdy Slovensko se rozhodlo při posledním hlasování nehlasovat.

Szijarto namítal, že cokoliv schváleného Spojenými národy se v podstatě stává součástí mezinárodního práva a justiční praxe. Rovněž zdůraznil nutnost boje proti „návrhům podporujícím migraci.“

Země Visegrádu (V4) v poslední době prosazují svoji politickou vůli způsoby, jaké nemají v minulosti obdoby. Např. šéf kanceláře maďarského předsedy vlády minulý čtvrtek řekl, že Ursula von der Leyen by nemohla být na předsedkyni komise nominovaná, kdyby to nepodpořily země Visegrádu.

Tips? @ALyonsvi

By Arthur Lyons 25 July 2019

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2019/07/hungary-poland-and-estonia-to-establish-system-to-counter-un-global-compact-for-migration/

Sdílejte přátelům

1
Komentujte

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Pavel

To je sice dobrá zpráva, ale forma podání je jak od automatického překladače Googlu. To to nikdo před uveřejněním nečte?