Maďarsko oznamuje vyšetřování cenzury sociálních médií v Evropě

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, TECHNOLOGIE

Maďarská ministryně spravedlnosti Judit Varga oznámila, že zahájí vyšetřování cenzury politických názorů na sociálních médiích v Maďarsku a po celé Evropě.

Tato maďarská ministryně dané prohlášení učinila během víkendu na platformě sociálního média Facebook a říká v něm, že uvnitř ministerstva vytváří „pracovní skupinu k vyšetřování možností pro vznik právního prostředí, které by zajistilo transparentnost poskytovatelů sociálních médií jak na úrovni EU, tak na národní úrovni.“

„Jejich úkolem původně nebylo ovlivňovat sociální procesy a volby idelologicky založenou cenzurou komentářů, ale když už se do toho pustili, tak budou muset přijmout nutnost regulací a dodržovat demokratická pravidla,“ dodala.

Toto oznámení přišlo pouze měsíc poté, co vláda Emmanuela Macrona oznámila, že zaujme úplně opačný postoj a dohlédne na to, aby ve Francii donutila vyhledávací enginy a sítě sociálních médií k cenzuře „nenávistné mluvy“.

Toto opatření, které bylo schváleno počátkem července, bude usilovat o ohromné pokuty pro internetové společnosti, které nebudou do 24 hodin mazat urážlivé materiály.

Také Evropská unie v posledních letech tlačila na cenzuru „nenávistné mluvy“ na sociálních médiích včetně návrhů zákonů podobných francouzské legislativě už loni v září.

Rovněž vláda německé kancléřky Angely Merkel se od společností sociálních médií dožaduje, aby odstraňovaly „nenávistnou mluvu“, a zavedla pokuty až do 50 milionů euro pro společnosti, které tuto politiku porušují.

Cenzura sociálních médií se stala závažným problémem i ve Spojených státech, kdy prezident Donal J. Trump hledá, jak využít různých agentur včetně Federální komunikační komise (FCC) k potenciální regulaci cenzury na internetu prostřednictvím vládních vyhlášek.

Uniklý koncept z této vyhlášky nazvané „Ochrana Američanů před cenzurou internetu“ by měl FCC umožnit, aby se dosáhlo změny v zacházení se sociálními médii podle paragrafu 230 Zákona o komunikační slušnosti, který technickým společnostem umožňuje, aby cenzurovaly chlípný nebo sporný obsah.

Ishara S. Kodikara/AFP via Getty Images

CHRIS TOMLINSON

13 Aug 2019

Nedávný zde vydaný článek o cenzuře internetu

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/08/13/hungary-announces-investigation-into-social-media-censorship-in-europe/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments