Maďarsko objevilo na srbské hranici podzemní tunely a chytilo z nich 44 migrantů

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

V pátek maďarská policie oznámila, že objevili dva tunely využívané migranty k ilegálním průnikům ze Srbska do Maďarska.

Policie uvedla, že u jižních vesnic Asothalom a Csikeria našla dva tunely. A v Astohalom zatkli 44 migrantů, o nich jsou přesvědčeni, že se do země proplížili těmito průchody, hlásí Daily Mail.

„Policie tentokrát našla dva ručně vykopané tunely bez podpůrných konstrukcí, což ohrožuje životy těch, kdo je používají,“ uvádí se v policejním prohlášení.

Policejní plukovní Jeno Szilassi-Horvath řekl, že panuje přesvědčení, že do tohoto pašování lidí byli zapojeni i srbští občané, které zatkli spolu s migranty.

Tunel u Asotthalom byl 36 metrů dlouhý, 50 centimetrů široký, 60 centimetrů vysoký a vykopaný v hloubce 6 metrů i níže pod povrchem, aniž by v něm byly opěrné trámy, které by bránily jeho zhroucení. Další tunel ve vesnici Csikeria byl dlouhý 22 metrů. Úřady říkají, že toho k přechodu do Maďarska ještě žádní migranti nepoužili.

Szilassi-Horvath reportérům řekl, že pohraniční agenti nasadili skenery a drony, kterými pátrají po dalších tunelech, které by se snad na maďarsko-srbské hranici mohly vyskytovat.

„Počet migrantů hledajících ilegální přístup ze Srbska do Maďarska v posledním měsíci značně vzrostl,“ řekl při tiskové konferenci o tomto incidentu šéf Úřadu předsedy vlády Gergely Gulyás.

Jen v samotném minulém týdnu bylo při pokusech překročit hranici ze Srbska do Maďarska chyceno přes 600 lidí v porovnání s pouhými 80 ve stejném týdnu roku 2018.

„Prozatím se letos pokusilo do Maďarska ilegálně vstoupit celkem 11 808 lidí, 2 418 těchto pokusů proběhlo tento měsíc,“ dodal Gulyás.

Tips? Follow Arthur Lyons

By Arthur Lyons 2 December 2019

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2019/12/hungary-multiple-underground-tunnels-found-along-serbian-border-44-migrants-arrested/

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments