Maďarsko nemá v EU co dělat, káže holandský premiér

LGBTQI, MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY

„Dlouhodobým záměrem je srazit v této záležitosti Maďarsko na kolena,“ řekl nizozemský premiér Rutte.

Holandský ministerský předseda Mark Rutte po příjezdu na dvoudenní summit vůdců EU spustil na Maďarsko další ze svých útoků kvůli jeho nedávno přijatému proti-pedofilnímu zákonu, který liberální Západní tisk označil za zákon proti LGBT. „Podle mého názoru nemají v EU co dělat,“ řekl Rutte holandskému televiznímu kanálu RTL, přičemž stál na bruselské ulici vyzdobené v pozadí viditelnými duhovými vlajkami. Než mu RTL tu otázku položila, tak se kamera zaměřila na duhovou vlajku těsně nad jeho hlavou.


Duhová vlajka v Bruselu

RTL Netherlands

„My jim však nemůžeme říci, aby vypadli. Je třeba, abychom postupovali krok za krokem v naději, že se přizpůsobí,“ řekl Rutte. „Dlouhodobým cílem je v této záležitosti srazit Maďarsko na kolena.“

Maďarská ministryně spravedlnosti Judit Varga v reakci na Rutteho útok ve Facebookovém příspěvku uvedla, že holandský ministerský předseda promlouvá z pozice zašlé koloniální mocnosti.

„Pan Rutte, když Maďarsko vyzývá, aby padlo na kolena, tak promlouvá hlasem starosvětské koloniální arogance!“ napsala Varga. „Pokud budu žít, udělám vše, co mohu, aby Maďaři nikdy před Ruttem na kolena nepadli, ani před žádným jiným kolonizátorem. Touto větou se holandský vůdce vyloučil z řad civilizovaných lidí!“

Jak už Remix News v minulosti referoval, napětí mezi řadou liberálních evropských zemí a Maďarskem už nějakou dobu roste, kdy 13 ze zemí EU Maďarsko odsuzuje.

Maďarský ministerský předseda Viktor Orbán při včerejším projevu v Bruselu řekl, že je „poctou,“ když se zahraniční vlády a Evropská rada tolik zajímají o maďarské domácí zákony. Uvedl, že ten zákon je o ochraně dětí a o možnosti pro rodiče, aby mohli své dítě vychovat tak, jak oni považují za správné.

„Rád bych jim řekl, že v tomto zákonu není žádná otázka týkající se homosexuality. Tento zákon není o ní, je to zákon o výchově dětí, výchově ohledně jakéhokoliv sexuálního obsahu,“ řekl s dodatkem, že „je vždycky lepší si něco nejdříve přečíst, a pak teprve na to reagovat, že to je to správné pořadí.“

June 25, 2021

editor:REMIX NEWS

author:DÉNES ALBERT

via:MAGYAR NEMZET

Náhledový obrázek: Holandský ministerský předseda Mark Rutte přijíždí na summit EU do budovy Evropské rady v Bruselu, ve čtvrtek 24. června 2021.

Zdroj: https://rmx.news/article/article/dutch-pm-hungary-has-no-business-being-in-the-eu

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
11 měsíců před

Ať jde Holandský premiér někam, podle mne i ČR nemá v EU taky co dělat. Jen na nás vydělávají, dáváme jim víc než co milostivě dostaneme v dotacích !!!

Jan
11 měsíců před

Jestli Maďarsko odejde z EU, tak se stěhuji do Maďarska.